"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Iru hooldekodu areneb (0)
19. oktoober 2006

Iru hooldekodu arengukava näeb ette aastaks 2010 uue 150-kohalise korpuse ehitamise ning olemasolevate hoonete täieliku renoveerimise, kokku tuleb keskusesse 400 kohta.
Renoveerimistööd maksavad 300 miljonit krooni, sellest 192 miljonit krooni taotleb linn Euroopa Liidu struktuurfondidelt.

Tänavu lõpeb hooldekodu III elukorpuse renoveerimine, tänavusest linnaeelarvest eraldati renoveerimistööde lõpetamiseks kümme miljonit krooni.

1927. aastal asutatud Iru hooldekodu 1-4-kohalistes tubades on praegu 385 voodikohta. Keskmine teenuse hind on 6400 krooni kuus. Eaka või puudega inimese pensionile maksavad puudujääva summa juurde linn ja/või sugulased. Hooldekodu elanikele pakutakse lisaks majutusele ja hooldusele sotsiaalnõustamist ja rehabilitatsiooni, ligi 2/3 neist vajab ulatuslikku kõrvalabi.

Oma asupaiga poolest on Iru hooldust vajavatele Tallinna eakatele väga soodne, võimaldades sagedast kontakti sugulastega. Praegu on Tallinnas hooldekodudesse suunamise järjekorras 55 eakat.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.