"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Tallinn jätkab Jaan Poska maja taastamist (0)
19. oktoober 2006

Tallinna kolmandast lisaeelarvest on kavas anda Eesti Vabariigi sünnile kaasa aidanud kuulsa riigimehe ja endise Tallinna linnapea Jaan Poska Kadriorus asuva kodumaja taastamiseks juurde 1,8 miljonit krooni. Eelnevalt on linn eraldanud Poska maja renoveerimiseks 4,5 miljonit krooni.

Linnapea Jüri Ratase sõnul jätkub ajaloolise väärtusega hoone korrastamine ka järgmisel aastal. «Nii auväärse riigimehe elukoha kordategemine on linna ja riigi auküsimus, selleks on ka riigipoolne abi teretulnud,» märkis Ratas.

Tänavu tehakse eraldatud raha eest korda teha hoone välisilme, sisetööd jäävad järgmisesse aastasse. Linnavalitsuse residentsi ja koolitusbaasina kasutusele võetavasse hoonesse on kavandatud ka Jaan Poska muuseumtuba.

Aadressil Poska 8 asuv, aastaid tühjalt seisnud koloniaalstiilis puitvilla on ehitatud 19. sajandil. Majas elas aastatel 1908-1920 nimekas Eesti poliitik, Tallinna volikogu esimene eestlasest esimees ja teine eestlasest Tallinna linnapea, Eesti Vabariigi välisminister ja Tartu rahu läbirääkimisdelegatsiooni juht Jaan Poska.

Jaan Poska sündis 24. jaanuaril 1866 ja suri 7. märtsil 1920. 1913-1917 oli Poska Tallinna linnapea. Ta paistis sellel ametikohal silma uuendusmeelsusega ning täitis oma ülesandeid edukalt ka rasketes sõjaoludes.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.