"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Tallinna Lastekodu uueneb (0)
19. oktoober 2006

Tallinna Lastekodu reorganiseerimise kontseptsiooni kohaselt kujundatakse lastekodu ümber paarismajadeks ja paariskorteriteks linna eri piirkondades.

«Tallinna Lastekodu reorganiseerimine tulenes lastekodusse suunatavate laste arvu vähenemisest, hoonete ebaotstarbekast kasutamisest ja tegevuskulude kokkuhoiu vajadusest,» ütles abilinnapea Merike Martinson. «Peamine eesmärk on siiski tagada lastekodulastele selline kasvukeskkond, mis hajutaks võimalikke riske ning soodustaks kodu- ja peretunde teket.»

Lastekodu reorganiseerimise kontseptsiooni töörühm hakkas tegutsema tänavu aprillis. Ümarlaud, kuhu lisaks linna esindajatele kuuluvad lastekaitse liidu? UNICEF Eesti Rahvuskomitee, sotsiaalministeeriumi, SOS Lasteküla jt organisatsioonide esindajad, kiitis kontseptsiooni projekti heaks 29. augustil.

Kontseptsiooni kohaselt majutatakse lastekodu Mustamäe ja Kopli keskuste lapsed ümber väiksematesse üksustesse, soovitavalt kuueliikmelise perena. Alustatakse Mustamäe keskusest kui kõige ebaökonoomsemast ning lastele sobimatust.
Reorganiseerimise maksumuseks planeeritakse ligikaudu 50 miljonit krooni, kaasates Euroopa Liidu struktuurfonde ja teisi välisrahstajaid.

Tallinna Lastekodu paikneb praegu kuues kohas – Lasnamäel, Koplis, kahes keskuses Mustamäel, Nõmmel ja Maarjamäel, kokku elab seal 360 last.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.