"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Teeme pealinnale esindusväljaku! (0)
19. oktoober 2006

Vabaduse väljaku tuleviku temaatika on viimasel ajal kirgi kütnud, eriti on seda õhutanud mõned opositsioonipoliitikud, tehes meie riigi esindusväljakuga päevapoliitikat. Vabaduse väljaku «kaitseks» kogutakse allkirju ja õhutatakse hüsteeriat.

Toomas Vitsut, linnavolikogu esimees

Jüri Ratas, linnapea

Kui süveneda allkirjade kogumise üleskutsesse, siis jääb arusaamatuks, mis on selle mõte ja mille vastu õigupoolest protesteeritakse. Soovib ju praegune linnavõim samamoodi Vabaduse väljaku linnale jäämist. Seni on peamiseks takistuseks olnud eravalduses olevad tenniseväljakud. Et lahendada omandiküsimusest tekkinud probleeme, otsustasime Vabaduse väljaku korda teha koos tenniseväljakute omanikuga. Keegi pole rääkinud meile kuuluvate maade võõrandamisest. Linnale jääb kontroll Vabaduse väljaku üle.

Novembris arutatakse Vabaduse väljaku detailplaneeringut linnavalitsuse istungil ja seejärel saadetakse linnavolikogule kehtestamiseks. Juba 2008 aastal oleks reaalne võimalus alustada väljaku ümberkujundustöödega. Vabaduse väljak meie esindusväljakuna võiks lõplikult valmida 2009. aasta lõpuks. See eeldab aga kõikide osapoolte töist koostööd.

Vabaduse väljaku korrastamisel, autode maa alla viimisel ning väljaku avamisel avalikuks kasutamiseks on vaieldamatud plussid praeguse olukorra säilitamise ees. Väljakust ja selle lähiümbrusest kujuneks tõeline vaatamisväärsus, kuhu võiks tulla ka linna esinduspurskkaev, vabadussammas ja muud linna ja riigi ajalugu tutvustavad ja alal hoidvad objektid.
Tallinlased väärivad väärtustatud elukeskkonda, mitte järjekordset poliitilist intriigi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.