"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Algas lapsehoiutoetuse väljamaksmine (0)
01. november 2006

Tallinnas algas 1. oktoobrist lapsehoiutoetuste väljamaksmine. Taotluse toetuse saamiseks esitavad lapsevanemad oma linnaosa sotsiaalhoolekande osakonnale koos kuludokumendiga, kus peegeldub lapsehoidmise eest makstav summa, millest siis 1795 krooni lapsevanemale tagastatakse. Lapsehoiutoetuse väljamaksmist rakendatakse tagasiulatuvalt 1. jaanuarist 2006.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuameti hoolekandeosakonna peaspetsialisti Merle Leopardi andmetel on kolme nädalaga laekunud lapsevanematelt 50 avaldust kõikidest Tallinna linnaosadest, v.a Pirita. Enim on toetusetaotlejaid Nõmmelt – 22.

7–9 kuu toetuste väljamaksmise taotlejaid on üksikuid, enamik soovib toetust viimaste kuude eest. Kokku on Tallinn maksnud toetusi üle 176 000 krooni.
Toetusetaotlejate lapsed käivad osaühingutele kuuluvates lastekeskustes, FIEsid hoidjate hulgas peaaegu ei ole.

Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on toetusetaotlejaid oodatust vähem, arvestades eelnenud kriitikat ja pahameelt. «Linnal on toetusteks planeeritud viis miljonit krooni ning väljamaksmine kulgeb rahulikult,» ütles Martinson.

Merike Martinson on koos sotsiaal- ja tervishoiuameti lastekaitsespetsialisti Reet Rääguga alustanud ringkäiku Tallinna lastehoiuasutustes.

«Minu mureks on see, et kõigis lastekeskustes pole lapsehoiuks vajalikke tingimusi, mõnel pool jätavad soovida nii tervisekaitse kui ka turvalisus,» ütles Martinson. «Üldiselt võib nähtuga rahule jääda,» tunnustab abilinnapea osaühingute tööd, mida tehakse lastesõimekohtade puuduse leevendamiseks. Järgmisel aastal paraneb olukord veelgi – kavas on avada 12 uut lastesõimerühma.

Abilinnapea teatas, et sotsiaalhoolekande seaduse muutmise seadus pole veel sotsiaalkomisjonist riigikogu saali jõudnud, kuid loodetavasti jõustub see järgmise aasta algul.

«Ehkki kulunud on aasta, saab lapsehoid siis sotsiaalteenuseks ning loodav lapsehoidjate register võimaldab seaduslikku kontrolli ja tagab laste turvalisuse, mille eest me seisnud oleme,» ütles Martinson.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.