"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Esinduspurskkaevust võib saada linlaste meelispuhkekoht (0)
01. november 2006

Nii lubavad arvata sajad täidetud küsitlusankeedid, mille tallinlased linnavalitsusse saatsid. Üleskutsele pakkuda pealinna tulevasele esinduspurkkaevule nimi ja koht on reageerinud ligi pool tuhat pealinlast.

Linlased tegid huvitavaid ettepanekuid. Täname kõiki, kes võtsid vaevaks meie üleskutsele vastata! Linnavalitsus võtab elanike ettepanekuid kui lähtematerjali edasiseks tegevuseks. Usutavasti huvitavad linna peafontääni asjus tehtud ettepanekud ka teisi tallinlasi. Seetõttu teeme siinkohal lühikese ülevaate.

Pakkusime omalt poolt purskkaevu asukohaks Vabaduse väljaku, tulevase Pae karjääri puhkekoha või merre rajatava Kalevipoja skulptuuri. Samas andsime võimaluse alternatiivseid kohti välja pakkuda. Tulemuseks oli ligi 40 kohta ning üle saja nime.

Üks ühine soov aga kumas läbi paljude ankeetide. Nimelt see, et tulevast esinduspurskkaevu ja selle lähiümbrust nähakse paljuski puhkekohana, kus oleks kindel koht istepinkidel, et jalga puhata ja veemängu võlusid nautida.

Samamoodi kui linnaelanike arvamuste ootamine, pakkus ärevust ka kahekordse olümpiavõitja Kristina Šmiguni suusavarustuse oksjon. Oksjoni tulud annetas suusakuninganna esinduspurskkaevu fondi. Olümpiavõitja allkirjaga vääristatud Torino 2006 rinnanumbriga võistlussärk osteti alghinnast mitu korda kallimalt – 100 000 krooni eest.

Omaniku leidsid kõik viis kullasõitudega seotud eset – lisaks rinnanumbrile kindad, müts, suusad ja kombinesoon. Ostetud esemed andis raekojas uutele omanikele kätte Kristina Šmigun.

Oksjoni läbi viinud firma Metro Capital Management juhatuse liikme Sulo Niguli sõnul oli oksjon hea näide avaliku ja erasektori vahelisest koostööst – selle eesmärgiks oli kutsuda kõiki inimesi ja ettevõtteid elukeskkonna arengus ning kodulinna kujundamises osalema. Kahekordne olümpiavõitja avaldas lootust, et selle oksjoni tulemusena sünnib miski, mis rõõmustab mitmeid tulevasi põlvkondi.

Rahvas mõtleb kaasa

Kuhu võiks esinduspurskkaevu rajada?
Vabaduse väljak ja selle lähiümbrus, Pae karjäär, Kadrioru park, Estonia teatri ja välisministeeriumi vaheline ala, Harjumägi, uue raehoone juurde, Tammsaare park, Snelli tiigi juurde, Mere pst, Narva mnt ja Pärnu mnt ristmiku haljasala, Skoone bastioni ala, Ülemiste järv, lauluväljak.
Ka oma linnaosade patrioodid olid üleskutset tõsiselt võtnud. Näiteks soovitati rajada purskkaev Nõmmele Vabaduse parki, Lasnamäele trammide lõpp-peatuse ringile, Pirita ranna kaldale või Kadaka tee ja Mustika aianduskeskuse vahele.

Mis võiks olla esinduspurskkaevu nimi?
Elav Vesi, Kuldne Vihm, Veepilv, Virmalised, Põhjavalgus, Rukkilill, Piisad, Sinetav Vikerkaar, Meduus, Suur Läte.
Inspiratsiooni saadi ka pealinna ajaloolisest ja mütoloogilisest taustast: Reval, Vabaduse purskkaev, Vana Tallinn, Uus Aeg, Linda, Kalevipoeg, Aadam ja Eva, Koit ja Hämarik, Suur Tõnis, Ülemiste Vanake, Vana Tooma.
Emotsionaalsemat laadi soovid olid Fantaasia, Unistus, Sõprus, Laulev Eesti, Tervenemine, Mineviku ja Tuleviku Vahel, Kaunis Põhjala, Rahvaste Sõprus, Ajavool, Armastus, Noorus, Paelill, Romantika, Lootus, Õnnesuudlus, Soovide purskkaev, Kohtumispaik.

Kutsume üles kõiki soovijaid esinduspurskkaevu toetamise initsiatiiviga annetuste või ideede näol liituma. Annetada saab Tallinna kommunaalameti pangakontole nr 10220017220012, selgitusse palume märkida sõna «Purskkaev».

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.