"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Katlamajast kultuurimekaks (0)
01. november 2006

Linnahalli ümbrusesse kavandatav Kultuurikatla kompleks võib kujuneda 2011. aasta kultuuripealinna programmi üheks huvipakkuvamaks objektiks.

Kui linna praegune kava teha linnahallist konverentsikeskus teoks saab, täiendaksid need kaks objekti teineteist.

Linnapea Jüri Ratase sõnul loodab linn 2011. aastaks saada praegusele katlamajakompleksile täiesti uue ja modernse ilme. «Järgmisel aastal tuleb hoonele teha ka ehituslik ekspertiis,» nentis Ratas. «Rajatav Kultuurikatel oleks avatud kõigile – nii linnarahvale kui ka turistidele.»

Idee kohaselt ehitatakse linnahalli naabruses Põhja puiestee ääres asuv Tallinna elektrijaama hüljatud katlamajakompleks järgmise viie aasta jooksul ümber tavatuks Kultuurikatlaks. Sinna tuleksid muu hulgas kunstigaleriid, salongid, teatrid, säästva renoveerimise õpitoad, ateljeed ja muusikute prooviruumid.

Lisaks hakkab Kultuurikatel pakkuma erinevatele loomeüksustele soodustingimusi tegutsemiseks ning õpetab ühiskonnas ja ettevõtluskeskkonnas toime tulema – hakatakse jagama teadmisi ettevõtlus- ja õiguskeskkonnast, millega ka loojatel kokku puutuda tuleb.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.