"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kopli liinidest saab eliitrajoon (0)
01. november 2006

Kopli liinide ala hoonestusõiguse seadmiseks korraldatud avalikule kirjalikule enampakkumisele esitas seitsmest osalejast parima pakkumise OÜ Primos Kinnisvara, pakkudes hoonestusõiguse seadmise tasuks 211 miljonit krooni.

Linnavolikogu otsustas 16,8 ha suuruse nn Kopli liinide ala avaliku ja erasektori koostöös terviklikult rekonstrueerida ja esinduslikuks elupiirkonnaks muuta. Sel eesmärgil otsustati seada Sepa tänava kvartali ja Sepa 17 kinnistule hoonestusõigus tähtajaga 99 aastat.

Abilinnapea Taavi Aasa sõnul hõlmab kurikuulsate Kopli liinide hinnatud korterelamualaks rekonstrueerimine nii hooneid kui piirkonna tänavaid ja haljasalasid. Hoonestus­õiguse omandaja ülesandeks jääb ka alale detailplaneeringu koostamine lähtudes eskiis­lahendusest, mis näeb ette paremini säilinud ja väärtuslikumate ajalooliste hoonete säilitamise ja renoveerimise ning teiste asemele väljakujunenud struktuuri arvestava mahuga uushoonestuse rajamise. Selle tulemusena tekib terviklik, tänapäevane, merele avatud ja kesklinnalähedane kvaliteetne elukeskkond.

Hoonestusõiguse omandaja kanda jäävad ka amortiseerunud hoonetes asuvate eluruumide üürnike ümberasustamise kulud. Üürnikud tuleb teistesse eluruumidesse majutada hiljemalt 31. oktoobriks 2007.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.