"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Vabatahtlikud aitavad pealinna ilmet parandada (0)
01. november 2006

Tallinn soovib heakorra parandamiseks enam vabatahtlikke kaasata, linnavalitsuse eestvedamisel on linnaosades juba hoogsalt käivitunud sügistalgute traditsioon.

«Linlastena kujundame ise oma linna ilmet ja heakorda, seepärast saame kõik ka oma kodulinna puhtamaks muutmisele kaasa aidata,» märkis linnapea Jüri Ratas.

«Linnaosades korraldatavad talgupäevad on üks võimalus linna korrastamiseks ning mul on hea meel, et linlased on agaralt abiks olnud.»

Lasnamäel koristasid talgulised Pae karjääri tulevast puhkeala, Põhja-Tallinnas Paljassaare linnukaitseala, Haaberstis Kakumäe rannaparki ja Pirital Varsaallika oja kaldaäärseid. Kristiines puhastati Tedre tänava kraave, Nõmmel Mustamäe-Nõmme parkmetsa ning kesklinnas Poolamäge ja Tiigiveskit. Talgutel on osalenud ligi tuhat vabatahtlikku. Tulemas on veel sügisesed koristuspäevad Kadrioru pargis ja botaanikaaias, kuhu on samuti oodatud kõik linlased.

Lisaks on linnavalitsusel kavas luua munitsipaalpolitsei juurde ametikoht, mille ametnik hakkab koordineerima vabatahtlike kaasamist munitsipaalpolitsei töösse.
Linnapea sõnul hakkaksid munitsipaalpolitseid abistavad vabatahtlikud linna heakorra järele valvama ja teatama näiteks ümberkukkunud prügikastidest või löökaukudest tänavatel.

Munitsipaalpolitseid abistavate vabatahtlike idee on heaks kiitnud Põhja politseiprefektuur, MTÜ Eesti Naabrivalve ja kuritegude ennetamise nõukogu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.