"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Edukas ja ettevõtlik aasta (0)
15. november 2006

Aasta pole linna juhtimises pikk aeg, kuid piisav tegemaks kokkuvõtteid ja vaatamaks tehtule tagasi. Esimene aasta linnavalitsuses seostub eelkõige Lasnamäe tööstuspargi projekti eduka lõppemisega, taksonduse olukorra parandamise ning mitme teise uuenduse ellurakendamisega.

17. oktoobril avati Tallinna suurimas linnajaos Lasnamäel tööstuspark. Tegemist on projektiga, mis aastaid varjusurmas olles 2005. aastal taas ellu ärkas ning seejärel kiirelt ka realiseeriti. Lasnamäe külje all asuvast 22,5-hektarilisest tühermaast sai ühe aasta jooksul korralike infrastruktuuridega piirkond, kuhu paljud ettevõtjad oma uued tööstushooned soovisid rajada.

Lühikese aja jooksul leidsid konkursi käigus omanikud kõik sel territooriumil asuvad 18 krunti. Viimasele maalapile omaniku leidmisega jõudis lõpule linna plaan anda ettevõtjatele võimalus rajada oma tööstushooned logistiliselt ja tööjõu kättesaadavuselt parimasse asukohta. Tänaseks on mitmed ettevõtted Lasnamäe tööstuspargis juba tegevusega alustanud ning hiljemalt 2009. aasta sügiseks lõpetatakse ka viimased ehitustööd.

Selleks ajaks on Lasnamäe linnaosa saanud juurde ligemale 1800 uut töökohta, uued ilusad tööstushooned ja mitmed edukad ettevõtted, nende seas näiteks AS Tallinna Farmaatsiatehas ja AS Baltika. Nimetatud projekti edukusest innustatuna otsib linn juba praegu uusi alasid, kuhu tööstusparki saaks laiendada.

Oluliseks tegevuseks sel aastal on olnud ka võitlus taksoteenuse kvaliteedi parandamise pärast. Kahtlemata on taksondus üks linna visiitkaarte. Olles kliendina mitu korda ebaõiget kohtlemist omal nahal tunda saanud, võtan taksonduses valitsevatele probleemidele lahenduse leidmist väga tõsiselt.

Sisse viidud uuendused, nagu kohustus paigaldada sõidukitele hästi nähtavad kollased hinnasildid ja tõhustunud taksokontroll, on sammud olukorra parandamise suunas. Probleemide paranemisest annab märku näiteks vähenenud kaebuste arv. Tõusnud on aga taksoklientide teadlikkus enda õiguste osas.

Linna sooviks on, et Tallinnas tegutseksid ainult need taksofirmad ja taksojuhid, kes järgivad kehtestatud reegleid ning kohtlevad oma kliente sõbralikult ja ausalt. Olen kindel, et ükskord me selle ka saavutame.
Aasta algul asusime lahendama paljudele linlastele esmapilgul märkamatuks jäävat ohtu – kui aasta tagasi võis tipptundidel veel näha autokolonnide vahel sõitvaid suuri bensiini või teisi ohtlikke veoseid vedavaid autosid, siis nüüdseks oleme need liikuvad ohuallikad likvideerinud. Tipptunni saginas on avarii tekkimise tõenäosus suurem kui muul ajal ning juhuslikult avariisse sattuv ohtlikke veoseid vedav auto võiks tekitada tõelise katastroofi.

Seetõttu otsustasime keelata tipptundidel ohtlike veoseid vedavate sõidukite liiklemise linnatänavatel. Olgugi, et tegemist on muudatusega linna määrustikus, mille kasutegurit me otseselt mõõta ei saa, usun, et astusime sellega sammu linnakeskkonna ohutumaks muutmisel.

Kooliaasta alguses viisime ellu muudatuse, millega keelasime vilkuvad kasiinoreklaamid. Ühelt poolt häirisid vilkuvad kasiinotuled linlasi ja teisalt olid need ahvatluseks eelkõige noortele, kelle väärtushinnangud veel välja kujunemata.

Hasartmängusõltuvus on probleemiks kogu Eestis ning iga omavalitsus on kohustatud selle vastu oma käsutuses olevate vahenditega võitlema.

Linnavalitsuse eesmärk pole oma otsustega kedagi kiusata. Oleme lähtunud ainuüksi linlaste heaolust ja meeldiva elukeskkonna tagamisest. Olen veendunud, et koostöös erafirmadega, olgu selleks siis näiteks taksofirmad, laieneda soovivad ettevõtted või teised, jõuame järgnevate aastate jooksul veelgi paremate tulemusteni. Huvi Tallinn paremaks ja ilusamaks muuta on meil ju kõigil ühine.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.