"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Heategijaid pole kunagi liiga palju (0)
15. november 2006

Linnapea Jüri Ratase kohtumisel Tallinna piirkonna Lions-klubide esindajatega arutati võimalusi heategevusorganisatsiooni tegevuse linnapoolsel toetamisel ja ühiste ettevõtmiste korraldamist.

Kohtumisel andsid Lions-klubide esindajad ülevaate oma tegevusest. Näiteks on abistatud kuulmispuuetega inimesi neile vajalike abivahendite soetamisel ja laste puhkebaasi renoveerimisel. Erineval moel on abistatud eakaid, paljulapselisi peresid, lastekodust elluastunuid, puuetega lapsi ja nende perekondi.

Palju algatusi ja tegusid

Lionsite algatusel on ellu kutsutud viipekeelne tõlge Eesti Televisiooni uudistesaates, rajatud perekondlikel põhjustel hätta sattunud naistele varjupaik, osaletud SOS lasteküla projektis, ehitatud raskelt invaliidistunud lapse koju ratastooliga liikumise võimalused, sealhulgas isegi lift.

Ratase sõnul on linn alati avatud kolmanda sektori tegevusele ja valmis igakülgseks koostööks. «Vabatahtlike ja ühiskondlikult aktiivsete inimeste kaasamine selleks, et linnas midagi kasulikku ära tehakse, on igati tunnustust ja kaasalöömist vääriv. Kuna Lions-klubisid on asutatud paljudes Eesti piirkondades, tasuks kõikidel omavalitsustel mõelda heategevusalasele koostööle, sest heategijaid pole kunagi liiga palju. Neid on alati vähem kui abivajajaid, aga ühiselt tegutsedes võiks saavutatav tulemus olla tunduvalt suurem,» märkis Ratas.

Suurematest projektidest on lionsitel kavas jätkata kurtide laste toetamist ja toetada puuetega inimestele mõeldud kodu rajamist.

Eestis 54 klubi

Raha saavad Lions-klubid peamiselt heategevuslike ürituste nagu kontserdid, jõululaadad jmt korraldamisest, millest saadav tulu läheb heategevuseks, samuti annetustest, mis kogutakse kaubanduskeskustesse pandud vastavatesse rahapallidesse.

Lions-klubide tegevuse põhimõtteks ongi leida oma ettevõtlikkusega ja algatustega raha, mis suunatakse abivajajate aitamiseks, seejuures vaheltkasu saamata.

Tallinnas tegutseb praegu kaheksa Lions-klubi ligi 200 liikmega. Eestis on lionseid ligi 1200 ning Lions-klubisid 54 – enamikus linnades ja maakondades.

Esimesed Lions-klubid loodi Eestis 17 aastat tagasi. Maailmas on Lions-liikumisega ühinenud ligi 1,5 miljonit inimest ligi kahesajas riigis.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.