"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Kompus: uuest Sakala keskusest saab linlaste meelispaik (0)
15. november 2006

Tallinna peaks lähiaastail kerkima uus kultuuri-, konverentsi- ja vabaajakeskus. Pealinn küsis ASi Uus Sakala juhilt Ilmar Kompuselt projekti kohta kolm olulist küsimust.

Mis kasu on uuest Sakala keskusest tallinlastele?

Usun, et kasu on suur ning uuest Sakala keskusest saavad tulevikus väärt kultuurielamuse kõige erinevamate huvidega tallinlased ja linna külalised.
Rajatava keskuse 1800-kohaline suur saal võimaldab seal korraldada nii kvaliteetkontserte, muusikale kui konverentse. Uue kinokompleksi pakutav konkurents toob kindlasti alla praegused kõrged piletihinnad ning väärtfilmikeskus pakub vaatamiseks ka väärisfilme, mille näitamiseks praegu korralikke võimalusi pole.
Uue «kodu» peaksid saama sellised Tallinna tippfestivalid, nagu PÖFF ja Jazzkaar. Uude Sakala keskusesse tuleb veel ka Eesti esimene tantsukeskus koos tipptasemel helistuudioga ning palju muud.

Kas neid muutusi ei saa teha praeguse Sakala keskuse hoones?

Alguses lootsime suure osa keskusest säilitada, kuid ehitusinsenerid on asja põhjalikult analüüsinud ning kahjuks ei ole see tehniliselt võimalik.
Detailidesse laskumata võib öelda, et hoone konstruktsioonid ei võimalda suuremaid ümberkorraldusi. Ümberehitused aga on möödapääsmatud, sest praegune hoone ei sobi tänapäevaste ürituste korraldamiseks. Seda näitab ka fakt, et praegusel kujul on Sakala keskus juba aastaid pea tühjalt seisnud.

Millal uus Sakala keskus uksed avab?

Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis 2009. aastal saab uues kultuurikeskuses pakutavast oma elamusi otsima tulla. Nii on aastaks 2011, mil Tallinn on Euroopa kultuuripealinn, uus keskus juba kenasti sisse töötanud ning loodetavasti suure osa tallinlaste meelispaik vaba aja sisustamisel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.