"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Lasnamäe tööstuspark alustas tegevust (0)
15. november 2006

Lasnamäel alustas tegevust pealinna esimene tööstuspark, mis tulevikus peaks juurde andma vähemalt 1800 uut töökohta.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar ütles tööstuspargi avamisel peetud kõnes, et linn pani kolm aastat seisnud asja käima ühe aastaga ja näitas selgelt, et tuleb oma arendustegevuses nii finantsilises kui organisatsioonilises mõttes sama hästi toime kui erafirmad. «Tallinnal ja Eestil vedas, et seda maad jupphaaval maha ei müüdud, vaid loodi tööstuspark,» ütles Savisaar. «Ilma tööstuspargita oleksid kõik need ettevõtted linnast välja kolinud.»

1800 uut töökohta

Linnapea Jüri Ratase sõnul loob tööstuspark Lasnamäele juurde vähemalt 1800 uut töökohta. «Oluline on, et linlased saaksid käia kodu lähedal tööl,» märkis Ratas. «110 000 elanikuga Lasnamäele saab tööstuspark olema kindlasti üheks arengumootoriks.»
Tööstuspark hakkab mahutama 14 firmat, esimesed kolm ettevõtet juba tegutsevad ning veel kahel firmal käib juba aktiivne ehitus.

Esimese ettevõttena avas tööstuspargis uksed Baltika logistikakeskus, mille senine laokompleks asus Veerenni tänava kahes hoones.

Lisaks AS Baltikale kolivad Lasnamäe tööstusparki näiteks AS Tallinna Farmaatsiatehas, AS Otto Bock Estonia, OÜ Fabec Elektroonia, OÜ Eumar Santehnika jpt. Tallinna Farmaatsiatehase kruntidele ehitatakse hooned ravimsalvide tootmiseks, tehases leiab rakendust 100 töötajat. OÜ Eumar Santehnika ehitab krundile hoone sanitaartehnika tootmiseks ja äriplaani kohaselt rakendatakse ettevõttes 110 töötajat.

Linnapea sõnul on Lasnamäe tööstuspark osutunud linna jaoks väga vajalikuks ja edukaks ettevõtmiseks. «Vähem kui kolme aastaga oleme suutnud püstitatud eesmärgid ellu viia, rajades sinna infrastruktuuri. Oleme arvestanud, et hiljemalt 2009. aasta sügiseks peaks olema tööstuspargi ettevõtted oma hoonete ehituse lõpetanud,» ütles Ratas.

Soodne asukoht

Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul oli huvi kruntide vastu vaatamata vähesele reklaamile väga kõrge, lisaks nägid konkursitingimused ette, et pakkujaks võivad olla vaid tootmisettevõtted või tootmisega seotud teenindusettevõtted. «Tööstuspargi edu pant on selle soodne asukoht, ettevõtjatele logistilises ja töötajatele asukoha mõttes,» märkis Mutli.

Konkursi korras on müüdud või hoonestusõigusega koormatud kõik tööstuspargi territooriumil asuvast 18st tootmis- ja ärimaa funktsiooniga kinnistust. Kinnistute müügist ja kinnistutele hoonestusõiguse seadmisest saadud rahaga finantseeris AS Lasnamäe Tööstuspark infrastruktuuride rajamist, millega alustati 2005. aasta augustis ja jõuti lõpule selle suve hakul. Esimesed kinnistud pandi enampakkumisele mullu mais. Tööstuspargi asukas omandab esmalt kolmeks aastaks hoonestusõiguse ja saab alles seejärel maa välja osta. Sellega loodetakse kontrollida, et soodustingimustel omandatud maad hakatakse arendama ka vastavalt arenduskonkursil antud lubadustele.

Abilinnapea Mutli sõnul otsib tööstuspark ettevõtjate huve arvestades uusi alasid, kuhu tööstusparki edasi võiks arendada, eelkõige vaadatakse Peterburi, Suur-Sõjamäe ja Betooni tänava äärseid piirkondi.

ASi Lasnamäe Tööstuspark otsustas Tallinna linnavolikogu asutada 2004. aasta kevadel. Loodud äriühingu põhiülesanne on Lasnamäe tööstuspargi infrastruktuuri rajamine ja kruntide võõrandamine tootmis- ja äriettevõtetele.

Tööstuspargis asuvad firmad:
• Eumar Sanitaartehnika, valumarmorist santehnika tootmine, töökohti 110
• Balti Logistika OÜ, universaalne kooste- ja jaotusterminal, töökohti 130
• Värvaltrans OÜ, autode ümberehitus, kere- ja värvitööd, töökohti 30
• OÜ Bombono, puidust vannitoasisustuse tootmine; termoplastilise liimkile tootmine, töökohti 39
• Avektra OÜ, kalatöötlemine, vääriskala fileerimine, pakendamine ja külmutamine, töökohti 25
• Otto Bock (Rehband Estonia), õmblusettevõte, ortopeedilise tugi- ja soojendusvahendite tootmine, töökohti 100
• Tallinna Farmaatsiatehas, ravimsalvide tootmine, töökohti 100
• A-Selver AS, suurköök, töökohti 210
• Estel Elektroonika AS, pooljuht-muundurite, trafode ja voolupiirikute tootmine, töökohti 60
• PNJ Eesti, masinaehituse detailide valmistamine, töökohti 70
• OÜ Baltika Grupp, rõivaste õmblemine ja sinna juurde kuuluv valmistoodangu ladu, töökohti 490
• MCC Fabec Elektroonika OÜ, elektrooniliste trükiplaatide ja moodulite ladumine, kõrgkvaliteetse elektroonika tootmine alltöövõtjana. Töökohti kuni 250
• Nesco Grupp AS, ITK insener-tehnoloogiakeskus, õppetootmiskeskuste loomine spetsialistide ettevalmistamiseks ja kogemuste laiendamiseks, töökohti 36
• OÜ I&R Grupp (Kummimees), kvaliteetsete tööstusrehvide remont ja taastamine, töökohti 35

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.