"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Soodsate kinnisvaratehingute aasta (0)
15. november 2006

Selle aastaga, mil praegune linnavalitsus võimul olnud, on toimunud nii mõndagi. Linnavalitsust on nii kiidetud kui ka laidetud. Kuid ometigi leian, et oleme tegutsenud tallinlaste paremale elule mõeldes ning tulevikku silmas pidades.

Aastaga on palju muutunud. Hiljuti avati vastremonditud Tartu maantee – ehitus, mille vajadusest räägiti aastaid. Kuid rääkimisest kaugemale ei jõutud, sest remontimise alustamiseks oli linnal vaja omandada Tartu maantee 36 alal olev autoparkla.

Läbirääkimisi oli parkla omanikega peetud 2000. aastast. Praegune linnavalitsus oli see, kes suutis lõpuks ala omandada ja Tartu maantee remontida.

Maaomandi linnavalitsuse käsutusse taotlemiseks käisid läbirääkimised ka Merivälja teel asuvate kinnistute omanikega. Needki kinnistud omandati selleks, et saaks Merivälja tee muuta laiemaks ja paremini läbitavaks. Algse kahe sõidurea asemele on nüüd sinna võimalik rajada neli sõidurada. Ja see tagab juba palju kiirema sõidukite läbilaskevõime.
Samamoodi nagu oli vajalik Tartu maantee remont, oli linnavalitsuse jaoks oluline ka kõigi linna omandis olevate varade ümberhindamine. Sest on ju raamatupidamisseaduses kirjas, et bilansis peavad kajastuma kõik varad oma õige hinnaga. Jällegi oli tegemist ühe aastaid tegemata tööga, mis viimaks lahendatud sai.

Üks olulisem ja meedias kõige enam kajastust leidnud teema on kindlasti Vabaduse väljak ja selle tulevik. Praegune autoparkla ei ole kindlasti mitte linna esindusväljak, ja sellest siis ka linnavalitsuse otsus hakata tegutsema väärikama linnaruumi nimel.
Meie eelkäijate vastuvõetud detailplaneeringut muudetakse nii, et linn jääks ka tulevikus väljaku peremeheks. Samas ehitatakse koos erafirmaga väljaku alla 450-kohaline autoparkla, maa peale aga valmib 2,3 ha suurune avar ja esinduslik linnaväljak, millest linlased uhkust tunda ning seda uhkusega ka turistidele esitleda võivad.

Linna hakkab kaunimaks muutma ka tulevane Harju tänava haljasala. Tänavu kevadel õnnestus linnavalitsusel omandada kõnealused Harju tänava krundid.

Praegu veel ehitusjärgus olevale alale tulevad mitmete erinevate teemadega aiad. Haljasala projekteerimisel on silmas peetud kõike ja kõiki. Lastele rajatakse sinna nii liuväljak talviseks ajaks kui ka suvine mängutuba. Samas säilitatakse ka ala ajalooline hõng, sest nii rekonstrueeritav Nõelasilm kui ka endisaegsete hoonete piirjooned väärtustavad olnut.

Praegu on päevakajaline teema Kopli liinide renoveerimine ja sinna kortermajade ehitus. Nimelt korraldas linnavalitsus avaliku enampakkumise leidmaks arendajat, kes hoonestusõiguse saamisel ala rekonstrueeriks.

Veel mitte just kõige paremas seisus olevast rajoonist peaks tulevikus kujunema üks põnevamaid piirkondi Tallinnas. Säilitades endisaegse arhitektuuri ja miljöö, on sellele mereäärsele alale võimalik kujundada mõnus ja inimväärne elukeskkond.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.