"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Tallinn võitleb kodutusega (0)
15. november 2006

Abilinnapea Merike Martinson külastas Tallinna kodutute öömajasid, et tutvuda nende valmisolekuga saabuvaks talveks. Käidi kõikides linna öömajades ja varjupaikades, kus on kokku 200 voodikohta.

Tallinna sotsiaalhoolekande arengukava ja tegevuskava näeb ette erinevatele resotsialiseeritavatele sihtgruppidele, kelleks on kodutud, vanglast vabanenud, toimetulekuraskustes inimesed jt, erinevaid omaosalusega eluasemevõimalusi, sh varjupaik ja ühiselamutüüpi sotsiaalmajutus.

Linn on tänavu elamuaseme probleemidega inimestele avanud kaks sotsiaalmajutusüksust kokku 282 voodikohaga, kuhu on majutatud inimesi ka öömajadest ja varjupaikadest.

Tuulemaa 6 kõigi mugavustega sotsiaalmajutusüksuses saavad eluasemeprobleemidega inimesed 300 krooni eest koha 3-kohalises toas, Akadeemia tee 34 on suuremate tubade tõttu mugavusi vähem, kuid 150 krooni eest on olemas kõik võimalused inimväärseks eluks ja sotsiaaltöötajate abi.

Peavari on oluliseks motivatsiooniks oma elustiili muutmisel ja tööleasumisel. Nii on sealt mitmed inimesed liikunud edasi munitsipaal- või sotsiaalpinnale, tööleasumisel on ka hakatud korterit üürima.
Tallinnas töötab praegu kolm öömaja ja kaks varjupaika.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.