"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Vanalinna kool renoveeritakse välisrahaga (0)
15. november 2006

Linnavalitsus esitas volikogule eelnõu projekti, millega nõustub osalema juhtpartnerina välisrahastusega projektis «Vanalinna Hariduskolleegiumi ajaloolise gümnaasiumihoone renoveerimine».

Projekti eesmärgiks riikliku ajaloo- ja kultuurimälestise (aadressiga Vene 22) renoveerimine Vanalinna Hariduskolleegiumi kui integreeritud haridus- ja kultuurikeskuse õppehooneks.

Välisrahastusega projekti raames toimub 2007. aasta märtsist kuni detsembrini koolihoone tervikrenoveerimine, mis hõlmavad uuringuid, lammutustöid, üldehitustöid ja siseviimistlust. Uuendatakse kõik tehnosüsteemid ja kommunikatsioonid, restaureeritakse säilinud arhitektuursed ja ajaloolised elemendid, hoone välisfassaad ja katus ning luuakse koolis õppetöö läbiviimiseks nüüdisaegsed töötingimused.

Renoveeritakse ka spordi- ja jõusaalina kasutatav juurdeehitis, korrastatakse tugimüürid ja taastatakse ajaloolisel kinnistul asunud sepikoda, mis koos loodava helistuudio ja teatrisaaliga moodustavad avatud kultuurikeskuse. Projekti eelarve on 51 miljonit krooni, sh välisrahastuse summa 43,35 miljonit krooni.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.