"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Linn hubasemaks (0)
29. november 2006

Samal istungil kinnitas linnavolikogu Tallinna välisvalgustuse korraldamise suunad aastateks 2006–2015. Kava hõlmab valgustuse arendamist nii, et linnas paraneks nii välisvalgustuse funktsionaalsus kui ka esteetilisus. Kuni 2015. aastani kavandatud kulutused Tallinna välisvalgustuse remondiks moodustavad kava kohaselt tänavustes hindades 339,4 miljonit krooni. Kommunaalameti tellimisel koostatud dokument on lähtematerjal Tallinna arengukavas püstitatud eesmärkide saavutamiseks.

Linnavolikogu määratles ühtlasi otstarbeka parkimispoliitika prioriteedid, kinnitades parkimiskorralduse arengukava 2006–2014. Selles seatakse Euroopa linnade eeskujul sihiks vähendada liikluskoormust Tallinnas, milleks tuleb suurendada nii alternatiivsete liikumisviiside, nagu ühistransport, jalgsikäimine, jalgrattasõit jms, atraktiivsust kui ka piirata sõiduautode kasutamist eriti Tallinna kesklinnas. Põhiliste meetmetena nähakse kesklinnas «pargi ja sõida» ning süda- ja vanalinnas «pargi ja käi» süsteemi rakendamist. Esimese teostamiseks tuleb alustada ümberistumisterminalide rajamist.
Arengukava näeb muu hulgas ette ka tänavaväliste parklate ning paindliku hinnatariifiga parkimishoonete rajamist.

Pirita linnaosa üldplaneeringu kinnitamisega määratles volikogu arengu põhisuunad ja hoonestusalade üldised ehitustingimused linnaosas. Sätestatud on lasteasutuste, põhi- ja jaotustänavate, avalikuks kasutuseks jäävate teede ja haljastute ning kesksete tehnorajatiste asukohad. Seejuures on lähtutud linnaosa tasakaalustatud ja harmoonilisest arengust, arvestades Pirita tähtsust ülelinnalise puhkealana ja areneva inimsõbraliku elurajoonina. Arengukava arvestab Pirita omapära, loodusväärtuste ja prestiižikuse säilitamisega ning arenguks vajaliku infrastruktuuri tagamisega.

Tallinna üldplaneeringu kohaselt on Pirita ja Haabersti linnaosa perspektiivne madala tihedusega elurajoon. Piritale oli kavandatud rajada umbes 3000 eluaset koos aiamajade elamuteks ümberehitamisega, arv aga kasvab veidi prognoositust suurema nõudluse tõttu. Uute elamualade rajamine toob kaasa vajaduse ehitada lasteasutusi, teenindusobjekte ning tehnovõrkusid ja -rajatisi. Planeeringuga reserveeritakse neile asukoht. Tallinna linnaplaneerimise amet ja Pirita linnaosa valitsus korraldavad üldplaneeringu avaliku väljapaneku selle kehtestamise eel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.