"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Linnavolikogu keskendus tulevikule (0)
29. november 2006

Viimati tegi linnavolikogu mitmeid tulevikku suunatud otsuseid. 16. novembril toimunud istung kiitis kõigepealt heaks Tallinna uue arengukava aastateks 2006–2015.

Arengukava eesmärk on parandada oluliselt linna elukeskkonna kvaliteeti, selleks nähakse kavas ette ka konkreetsed tegevused. Ettevõtluses võib olulisemana nimetada, et uutele tööstusparkidele leitakse sobiv asukoht soodustamaks töökohtade loomist. Eesmärgiks on samuti seatud noorte ettevõtlikkuse suurendamine.

Linnaplaneerimise alal koostatakse linnaosade üldplaneeringud ning jätkusuutliku transpordisüsteemi arengukava aastateks 2007–2015. Tähtsustatakse liiklusturvalisuse suurendamist ja ühistranspordi eelisarendamist. Kommunaalmajanduses on sihiks rekonstrueerida koostöös riigiga Euroopa Liidu rahalisel toel Ülemiste liiklussõlm ja Peterburi tee. Samuti taotletakse ELi struktuurivahendeid Haabersti ja Russalka liiklussõlme jt linnale oluliste infrastruktuuriobjektide väljaehitamiseks.

Kultuuris näeb arengukava ette arendada koostöös riigiasutuste, kohalike omavalitsuste ja partnerlinnadega Euroopa kultuuripealinna programmi. Samuti on kavas avada uusi rahvaraamatukogusid, ehitada valmisTallinna Linnateatri kompleks, renoveerida Vene Kultuurikeskus.

Hariduses on vaja juurde ehitada lasteaedu, tagada nüüdisaegne õpikeskkond, edendada konkurentsivõimelist kutseharidust ja õpiraskustega põhikoolide õpilaste tugisüsteeme. Tähelepanu pööratakse ka pedagoogide motiveerimisele. Tähtsustatakse hariduse omandamise võimaluste mitmekesisust, et haridus vastaks nüüdisvajadustele ning igaühe soovidele ja võimetele.

Spordis jätkub iga-aastane olümpiaveteranide, parimate sportlaste ja suurürituste korraldajate tunnustamine. Aastaks 2008 avatakse noortekeskused Koplis, kesklinnas ja Kristiines. Linn toetab Saku Suurhalli arendamist multifunktsionaalseks spordi- ja vabaajakeskuseks. 2007. aasta lõpuks töötatakse välja liikumisharrastuse arengusuunad. Erinevas vanuses lastele rajatakse mänguväljakuid.

Sotsiaal- ja tervishoiu valdkonnas luuakse koos riigiga lisavõimalusi eriarsti juurde pääsemiseks, toetatakse tervete eluviiside propageerimist, käivitatakse ööpäevaringne sotsiaalvalve koos psühholoogilise nõustamisega operatiivse abi andmiseks kriisiolukordades.

Keskkonna alal korrastatakse ja muudetakse atraktiivseks linna pargid, sh planeeritav linna rahvuspark ja Pae park. Samuti arendatakse välja Tallinna taaskasutuskeskus ja uuendatakse pealinna tähtsaim, Vabaduse väljak. Luuakse keskkonnafond, mille eesmärk on kasutada keskkonnatasudest laekuv raha sihtotstarbeliselt keskkonnaseisundi parendamiseks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.