"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Loodetavasti saab linnahallist väärikas keskus (0)
29. november 2006

Muidugi on tervitatav, et linnahall renoveeritakse. Loodetavasti saab sellest hoonest tõesti väärikas keskus nii konverentside korraldamiseks kui ka mitmesuguste etenduste ja kontsertide tarvis. Omal ajal, kui linnahall valmis sai, polnud palju neid, kes oleksid osanud selle maja arhitektuurilist väärtust õiglaselt hinnata. Kuid arhitektid, nii Eesti omad kui ka välismaised, oskasid seda muidugi juba siis.

Mäletan paari Rootsi arhitekti arvamust, mida nad avaldasid meie omavahelises vestluses, kiites kõiki tol ajal uusi Tallinna ehitatud paekivihooneid – Sakala keskust, rahvusraamatukogu ja linnahalli. Nad rõhutasid nende majade unikaalsust tänapäeva arhitektuuri kontekstis ja paekivi oskuslikku kasutamist.

Samas on elu näidanud, et ei saa milleski kindel olla, sest mitmetes otsustama sattunud/pandud/valitud peades domineerib pragmaatiline mõtlemine. Nii on kõlanud võimaliku rahastaja arvamus, et kõige õigem oleks linnahall maha lõhkuda. Ja seda olukorras, kus väga jõuliselt on kõlanud protest Sakala lammutamise vastu!

Võib vaid loota, et nii siiski ei lähe ning linnahall õnnestub ilma allkirjade kogumiste või muude aktsioonideta korralikult renoveerida. Garantiiks on Tallinna abilinnapea 21. novembri EPLis antud lubadused, kus muu hulgas seisab lause: «Linnahalli väliskuju jääb samaks ja säilima peab ka kontserdisaal.»

Samuti tuleb loota, et linnahalli ümbrusse kavandatavatele hoonetele kehtestatud tingimustest peab hoonestusõiguse võitja kinni ja hoonestamine toimub pideva järelevalve all. Ning veel enam seda, et hoonestusõiguse võitja valitakse ausa konkursi tulemusel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.