"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Tallinn – suveolümpia linn aastal 2052 (0)
29. november 2006

Linnapea Jüri Ratas käis visioonikonverentsil välja idee, et aastal 2052 võiks Tallinn koos Helsingiga suveolümpiamängud korraldada.

Ettekande läbiv idee oli visioon tuleviku Tallinnast kui inimsõbralikust, säästvast ja rohelisest linnast.

Kajama jäi mõte Tallinnast kui ühest Euroopa juhtivast rohelist mõtteviisi kandvast linnast. «Transpordivahendite liiklusvood linnas on tasakaalustatud. Ummikuid aastal 2050 ei ole. Linnas liikumine on kiire ja kerge tänu integreeritud ühistranspordisüsteemile ja uut tüüpi sõiduvahenditele. Nii kõrghoonete kui eramajade katused on kaetud muruga, kõikjal võib näha rippaedasid ning oluliseks tööstusharuks on muutunud jäätmekäitlus. Lisaks ei leia tulevikulinnast enam ei kaubaronge ega kõrvulukustavaid lennukeid.»

Linnapea sõnul ei kajastu muutused mitte ainult linna välisilmes, vaid ka inimestes. Tänane individualistlik ellusuhtumine asendub Ratase sõnul kodanikualgatuse ning ühtekuuluvustundega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.