"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Tallinn tahab teedeks planeeritud maa munitsipaliseerimist lihtsustada (0)
29. november 2006

Linnavalitsus soovib algatada maareformi seaduse muutmise, mille eesmärgiks on saada kehtestatud üld- või detailplaneeringuga avalikult kasutatava tee ehitamiseks ette nähtud tagastamisele kuuluv maa munitsipaalomandisse väljaostmise kulusid kandmata.
Üld- või detailplaneeringuga teemaaks ette nähtud maa munitsipaliseerimiseks kehtiv maareformi seaduse redaktsioon alust ei anna.

Juhul kui nimetatud maa-ala osas on esitatud taotlus õigusvastaselt võõrandatud vara tagastamiseks, kuulub vastav maa tagastamisele vaatamata avalikule huvile teede ehitamise osas ning tee ehitamiseks tuleb kohalikul omavalitsusel maa omanikult turuväärtusega välja osta.

Seaduse vastuvõtmine kiirendab avalikes huvides avalikult kasutatavate teede ehitamist ning vähendab kohalike omavalitsuste kulutusi seadusega kohalikule omavalitsusele pandud teede ehitamise ülesande täitmisel.

Seetõttu teeb linnavalitsus linnavolikogule ettepaneku esitada valitsusele vastavasisuline maareformi seaduse muutmise eelnõu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.