"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Tallinn vajab tänapäevast konverentsikeskust (0)
29. november 2006

Viimasel ajal on olnud palju juttu Sakala keskuse ja Tallinna linnahalli edasisest arengust – kahetsusväärselt pole aga linn suutnud nende hoonete otstarvet ja edasist saatust üheselt määratleda.

Samal ajal kui käib vaidlus, kas nimetatud hooned vääriksid lammutamist või remonti ning millist funktsiooni peaks need tulevikus kandma hakkama, vaevab meid tõsine mure. Nimelt pole Tallinnal tänaseni eeskujulikku konverentsikeskust – kohta, mis olemas igal Euroopa Liidu pealinnal ning mida linnad ja erasektor ühiselt arendavad ka Riias, Vilniuses ja Kaunases. Veelgi hullem, tänaseni pole Tallinn näidanud üles huvi ega initsiatiivi selline konverentsikeskus rajada.

Miks on Tallinnale vaja konverentsikeskust? Põhjus on lihtne: linnal pole võimalust võtta vastu organisatsioone, institutsioone ja korporatsioone, mis vajavad oma konverentside toimumiseks enamat 500 kohast. Jah, just selline on praegu Tallinna suurim konverentsi pidamiseks sobilik saal. Samal ajal on organisatsioone, mille huviorbiidis on saalid 550–10 000 istekohani, maailmas tuhandeid ning nad kõik otsivad uusi ja atraktiivseid sihtkohti.

Kui vaadata statistikat, siis ainuüksi viimasel aastal on Tallinn öelnud ära 17 suurele rahvusvahelisele mainekale konverentsile, mille osalejate arv jääb iga konverentsi kohta 700–3000 vahele. Võttes arvesse rahvusvahelist usaldusväärset statistikat, võib öelda, et ainuüksi korraliku tänapäevase konverentsisaali puudumine on sundinud konverentsikorraldajaid suunama Eestist mööda ligi miljard krooni aastas. Jätab ju keskmine konverentsiturist konverentsi toimumise sihtkohta pea 35 000 krooni ühe ürituse kohta.

Eesti turism vajab uusi magneteid, just seepärast leiame, et linnal on viimane aeg kujundada oma seisukoht, kas Tallinn soovib saada edaspidi konverentsiturismi sihtkohaks või mitte. Sest juba praegu rändavad sajad miljonid naaberriikidesse, sealhulgas Lätti ja Leetu, ainuüksi selle tõttu, et meil pole sobilikku keskust.

Juhul kui Tallinnal on olemas soov rajada omale tänapäeva nõuetele vastav konverentsikeskus, oleme valmis selles projektis osalema. Oleme seisukohal, et tühjade kruntide vähesusest tingitult oleks Tallinnal unikaalne võimalus kaaluda nimetatud konverentsikeskuse rajamist just Sakala keskusse või linnahalli territooriumile.

Ootame Tallinna juhtidelt sellele küsimusele kiiret ja asjalikku lähenemist. On teada, et üheski linnas ei jää konverentsikeskused ainult turistide kasutada, vaid nendest saavad ka esmaklassilised kooskäimiskohad ja kultuurikeskused linna enda elanike jaoks.

Tallinnas, 9. veebruaril 2006. aastal

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.