"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Elukeskkond paremaks (0)
13. detsember 2006

Mitte just igal aastal pole võimalik vastremonditud teed detsembris avada nii, et maa must ja muru peaaegu et roheline. Reeglina peab linnavalitsus sel ajal juba võitlust libeda jääga ning töölaua taga sätitakse järgmise aasta ehitusplaane. 5. detsembril Randvere tee uuendatud lõigu avamisel võis koosolijate huulilt lugeda küsimust, et näis, kas ilmavana ka tuleva aasta lõpus nii arvab. Igatahes lubab 2007. aasta eelarve küll kommunaalehituses pikka liugu.

Teed ja pargid korda

Tallinna 2007. aasta investeeringute võtmesõnadeks on muu hulgas teede kapitaalremont ning parkide korrastamine. Võimul olev linnavalitsus lubas panustada teedesse igal aastal vähemalt 400 miljonit krooni. Tuleva aasta eelarvesse on teedele plaanitud 618 miljonit krooni (sh investeeringuid 533 miljonit krooni).

Suurematest objektidest, kus järgmisel aastal töödega alustatakse, väärivad märkimist Nõmme tee, Männiku tee, Mustakivi tee laiendus ja pikendus Kase teeni ning Merivälja tee ehituse lõpetamine. Endiselt on prioriteetne jalgrattateede rajamine. Linnavalitsuse uue projektina väärib äramärkimist Rocca al Mare rannapromenaadi rajamine.

Jätkame ka spetsiaalse valgustusega turvaliste ülekäiguradade ehitamist. Pirita tee saab Saare teest kuni Russalka ristmikuni ühistranspordi tarvis lisasõiduraja.
55 miljonit krooni parkidele saab olema viimaste aegade suurim panus linna elukeskkonna parendamisse ja väärtustamisse. Selle raha eest heakorrastame igas linnaosas mõne olulise pargi.

Jätkub purskkaevude renessanss. Renoveeritakse Tuvi tänava purskkaev, Tornide väljaku «Naine vaagnaga», Viru tänava «Poisid kalaga». Parkide rekonstrueerimise käigus rajatakse ka uusi veemänge – näiteks Kanuti aeda ja Ravila parki.

Veel tänavu detsembris avame Harju tänava ääres uue avaliku liuvälja, mis rohelise aastaaja saabudes pealinna päevaks, 15. maiks veesilmadega haljasala ilme võtab.
Jätkub ka edukaks osutunud korteriühistute ja linnavalitsuse koostöö ehk projekt «Hoovid korda!». Kui siiani oli hoovide korrastamiseks projektide ja toetustaotluste esitamise viimane tähtaeg aprilli lõpp, siis uue korra kohaselt peab vajalikud dokumendid esitama märtsi 10. tööpäevaks. See võimaldab ehitustegevusega õigel ajal alustada.

Mänguplatse juurde

Selle aasta 23,5-miljoniline pilootprojekt «100 lastemänguväljakut» on tänaseks teostunud isegi suuremas mahus kui alguses ette nähtud. Tänavu rajasid keskkonnaamet, linnaosad ja kommunaalamet kokku 123 mänguväljakut. Nendest 101 asuvad lasteaedade ja koolide territooriumil, ülejäänud elamukvartalite hoovides ja haljasaladel. Ka 2007. aastal tahame kõikidesse linnaosadesse lastele mängimiskohti juurde teha. Ühtlasi on plaanis rajada Hirveparki üks suurem kogupere mängulinnak.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.