"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Käivitub projekt «Tallinna roheline rood» (0)
13. detsember 2006

Linnavalitsus käivitas pilootprojekti «Tallinna roheline rood», mis kaasab pensionärid linnakodanike hulgas keskkonnaalast teavitustööd tegema.

Projekti idee pärineb Soomest, kus Helsingis ja Lahtis tegutsevad kahe- kuni neljaliikmelised, vastava koolituse läbinud ökomeeskonnad.

Meeskonna liikmed hakkavad kodumajapidamiste energia- ja veesäästu ning jäätmete sorteerimise alal peresid nõustama. Pered saavad päeviku, milles registreeritakse nõustatava pere energia- ja veetarbimine, samuti tehakse kindlaks peres tavapäraselt tekkivate jäätmete kogus. Nõustaja külastab regulaarselt talle kinnistatud peresid ja koos arutatakse säästuvõimalusi ning jälgitakse muudatusi tarbimises.

Rohelise Roodu moodustavad aktiivsed pensionärid. Organisatsiooni arenedes saab Rohelisest Roodust Tallinna keskkonnaametile arvestatav partner, kes aitab linnaelanikele mõeldud teavitustööd teha.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.