"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Panustame lasteaedadesse rohkem kui kunagi varem (0)
13. detsember 2006

Järgmisel aastal investeerime lasteaedadesse palju rohkem kui varem. Lasteaedade ehitamiseks, ümberehitamiseks ja remondiks on linna järgmise aasta eelarves 151,5 miljonit krooni, seega kaugelt enam kui ühelgi eelnenud aastal.

Oleme seadnud eesmärgiks tagada lasteaiakoht igale seda vajavale lapsele. Tuleval aastal ehitame ümber vahepeal lastenappuse tõttu tegevuse lõpetanud lasteaia hoone Tehnika tänaval ning ehitame juurdeehitise Pirita-Kose ja Kasekese lasteaiale. Lisaks projekteerime veel kaks lasteaiahoonet.

Olemasolevates lasteaedades avame 23 lisarühma kokku 400 lapsele.
Koolidesse investeerime 126 miljonit krooni. Lisaks otseinvesteeringutele linnaeelarvest jätkame ulatuslikku koolide remonti koostöös Riigi Kinnisvara ASi ja erafirmadega. 2007. aasta algul hakkame ette valmistama veel kümne koolimaja koos erafirmadega kordategemist.

Tudengite elamistingimuste parandamiseks lisame tänavusest kolmandast lisaeelarvest ülikoolide ühiselamute remontimise toetuseks juba eraldatud sama suurele summale veel kaheksa miljonit krooni.

Linnaeelarvest palka saavate pedagoogide töötasu tõuseb 18 protsendi võrra – selleks enneolematult suureks palgatõusuks on eelarves ette nähtud 80,4 miljonit krooni.
Jätkame ka üldhariduskoolis huviharidustundide korraldamise toetamist, tagame kõigile põhikooli õpilastele tasuta koolilõuna ning I–IV klassi õpilastele töövihikute soetamise kulude katmise. Koolide IKT keskkonna väljaarendamiseks on 21,3 miljonit krooni.
Kultuuritöötajaid ootab 15-protsendiline palgatõus. Toetame rahaliselt ka harrastuskollektiivide tegevust.

Koos kultuuriministeeriumiga jätkame lauluväljaku ümberehitust. Eesmärgiks on kogu kompleks 2009. aastal toimuvaks järgmiseks üldlaulupeoks tänapäevasele tasemele viia.
Esimesena Eestis alustab tööd raamatubuss, mis teeb raamatukoguteenuse kättesaadavaks ka nendes Tallinna asumites, kus raamatukogu ei ole. Alustatakse Lastemuuseumi rajamisega.

Sporditoetuse määr ühe 7–19-aastase harrastaja kohta suureneb 4400 kroonile ning 4–6-aastaste sporditegevuse toetus 1760 kroonile, spordialade piirangud kaovad. Rajamis- ja tegevustoetust saavad ka eraspordibaasid.
Valmib Haabersti vabaajakeskus ujula, huvitegevuseruumide, spordisaalide ja raamatukoguga.

Selleks, et noorte rolli ühiskonnas tähtsustada ja neid senisest enam linnaelu kujundamisse kaasata, oleme kuulutanud 2007. aasta noorteaastaks. Noorteaasta raames toimub hulk festivale ja konkursse ning rahvusvaheline noortekonverents.
Valmib Tallinna Tudengimaja, täiendust saavad avatud noortekeskused – lisandub Järve noortekeskus. Jätkatakse konkursiga «Noorte suured teod ja suured teod noortele» ning käivitatakse Tallinna õpilasvolikogu töö.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.