"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Planeerimisamet kiirendab protsesse (0)
13. detsember 2006

Tallinna 2007. aasta eelarve projektis on linnaplaneerimise vajadusteks 66,1 miljonit krooni, mis on 11 protsenti rohkem kui tänavu.

Rohkem raha lubab teoks teha ülemineku elektroonilisele menetlusprotsessile, mis omakorda kiireandab planeeringute teed algatamisest kehtestamiseni. Geomaatika arendamiseks on linnaplaneerimise ametile eraldatud 11 870 000 krooni, millega saavutatakse geoinfosüsteemi abil töödeldavate ruumiandmete osaks 30 protsenti. Seegi kiirendab märgatavalt planeeringute, projektide, lähteülesannete ja avalduste läbivaatamist.

Rohkem raha aitab meil mõjusamalt lahendada ka linna tellitud planeeringuid. Linna tellitud detailplaneeringutest, mille menetlemine 2007. aastal jätkub või algab, nimetaksin lauluväljaku planeeringut, Skoone bastioni, Lõunaväila ja Väo ristmikku, aga ka Liiva ja Rahumäe kalmistut ning Kristiine kultuurikeskust. Kokku menetletakse 2007. aastal 27 linna tellitud olulist detailplaneeringut, eelarvekavas on selleks ette nähtud 8 miljonit krooni.

Lisaks detailplaneeringutele menetleb linnaplaneerimise amet tuleval aastal veel 13 üld- ja teemaplaneeringut. See muudab ameti töö äärmiselt pingeliseks. 2007. aasta eelarves selleks ette nähtud 9,7 miljonit krooni on piisav tagamaks protsessi intensiivsus ja graafikus püsimine.

Lõppeval aastal algatas linnaplaneerimisamet Põhja-Tallinna, Kristiine, Haabersti ning lisaks 2005. aastal algatatud Lasnamäe elamualade üldplaneeringule ka Lasnamäe tööstuspiirkonna planeeringu. 2007. aasta esimesel poolel kehtestatakse Pirita üldplaneering ning võetakse vastu Nõmme planeering.

Vastuvõtmist ootab teemaplaneering «Kõrghoonete paiknemine Tallinnas». Jätkub töö Tallinna rohealade teemaplaneeringuga ning planeeringuga «Tallinna tänavavõrk ja kergliiklusteed». 2007. aastal algatatakse Paljassaare Natura 2000 ala ning Nõmme maastikukaitseala planeeringud, mille käigus töötatakse välja ka kaitsealade projekteerimise metoodika.

Olulise urbanistikauuringuna väärib nimetamist valglinnastu­mise mõjude vähendamise alusuuring, mis valmimisel aitab meid viimasel kümnendil intensiivistunud protsessi täpsemalt käsitleda ning sellega kaasnevate negatiivsete mõjude tasakaalustamise võimalusi välja pakkuda.

Pärast linnaosade üldplaneeringute ja teemaplaneeringute kehtestamist muutub linna lähikümnendite areng sihipärasemaks, me suudame linnaruumi paremini kasutada ning inimsõbraliku keskkonna luua.

Planeerimisele mõeldud summade kasv linnaeelarves annab tunnistust, et planeerimisprotsessi korrastamise üheks lähiaastate prioriteediks kuulutanud linnavalitsus on taganud arengule ka rahalise katte.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.