"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Linn toetab kirikukogudusi (0)
11. jaanuar 2007

Linnavalitsus eraldas reservfondist kultuuriväärtuste ametile 210 000 krooni jõulutoetuste maksmiseks neile Tallinna kogudustele, kes on aktiivselt osalenud Tallinna Kirikurenessansi projektis.

2002. aastast alates on kultuuriväärtuste ameti algatatud Tallinna Kirikurenessansi projektis aktiivselt osalenud Kaarli, Jaani, Püha Vaimu, Nõmme Rahu ja Tallinna Peeteli kogudus ning Toomkogudus.

«Toetus on mõeldud kontsertide ja teenistuste läbiviimiseks jõuluajal,» ütles abilinnapea Kaia Jäppinen. «Eraldasime pealinna koguduste jõulutoimetuste toetuseks raha ka eelnenud aastal.»

«Linlaste huvi neis kirikutes toimuvate ürituste vastu on olnud väga suur, seda ilmselt nii kõrge muusikalise taseme kui ka kirikute interjööride paranemise tõttu,» ütles Jäppinen.
Lisaks kirikuhoonete remontimisele ja restaureerimisele taotleb Tallinna Kirikurenessansi projekt ka kirikute igapäevaelu sidumist pealinna kultuuripildiga.

Kirikuid püütakse hoida võimalikult palju avatuna, korraldatakse kontserte ning aidatakse ette valmistada infomaterjale kirikute tutvustamiseks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.