"Kriisiolukordades on igasugused naljamehed väga nõutud, sest nad aitavad ventiili lahedamaks keerata. Võim, iseäranis autoritaarne, kardab saada välja naerdud."

Hardi Volmer, muusik ja filmimees
Tallinn maksab oma elanike hooldusravi kinni (0)
11. jaanuar 2007

Tallinn lahendab probleemiks kujunenud hooldusravi küsimust, sellest aastast maksab linn kinni Lääne-Tallinna Keskhaigla Nõmme korpuse
25 hooldus­ravikoha maksumuse.

Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul püüab linn igati lahendada hooldusravi kättesaadavust linnas ning aidata kanda kulukat ravi.

«Linnapoolne finantseering vabastab patsiendid senisest kohamaksumusest, mis on olnud 250–350 krooni päevas ja ühtlasi väga suur kulu omastele,» ütles Martinson.

S«elleks aastaks eraldatud kolm miljonit krooni võimaldab avada 1. juulist juurde veel 30 hooldusravi kohta ja leevendab praegusi pikki hooldusravi järjekordi,» lisas abilinnapea.
Haigekassa ei ole finantseerinud hooldusravi Nõmme haiglas kahe aasta jooksul.

Kuni 1. aprillini kannab linn hooldusravikohtade kulu Nõmme haiglas täismahus, seejärel hakkab haigekassa maksma 65% ja linn 35% kohamaksumusest.
Tallinnas on praegu hooldusravi kohtade järjekorras ligi sada inimest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.