"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Tallinn pakub dementsetele eakatele päevahoidu (0)
11. jaanuar 2007

Tallinn pakub mäluhäiretega eakatele inimestele päevahoiu teenust, mis on eelkõige mõeldud peredele, kes ei saa eakat üksi koju jätta. Teenus on tasuta, selle eest tasub Tallinna linn.

«Dementsete eakate päevahoid kuulub eaka inimese perekonda toetavate teenuste hulka, aidates säilitada nii eaka kui tema lähedaste elukvaliteeti,» tutvustas abilinnapea Merike Martinson. «See teenus soodustab eakate inimeste kodus elamist, võimaldab tema lähedastel jätkata töötamist ja anda neile puhkust,» lisas Martinson.

Teenuse osutamiseks on vaja isiku elukohajärgse linnaosa sotsiaalhoolekande osakonna nõusolekut. Päevahoiu teenusele suunab perearst või psühhiaater suunamiskirjaga (viitab dementsuse sündroomile ja kinnitab, et isik ei põe nakkushaigusi).

Eakale on teenus tasuta, küll aga tuleb tasuda toitlustamise ja hooldusvahendite (mähkmed, ravimid jm) eest. Eakad tuuakse ja viiakse päevahoidu lähedaste või hooldaja transpordiga.

Lisaks päevasele hooldusele pakutakse eakale arendavaid tegevusi, mälutreeninguid, tegevusi füüsilise seisundi säilitamiseks, võimalust puhkuseks, suhtlemiseks. Päevased tegevused planeeritakse individuaalselt, lähtuvalt füüsilise ja vaimse seisundi hindamisest ning eaka ja lähedaste soovist.

Vastavalt kokkuleppele on teenust võimalik kasutada pikemaajaliselt, üksikutel päevadel või tundidel nädalas.

Päevahoidu osutatakse esmaspäevast reedeni MTÜ Merimetsa Tugikeskuses, kesklinna sotsiaalkeskuses ja Mustamäe sotsiaalkeskuses.

Lisainfo:

MTÜ Merimetsa Tugikeskus:
Merimetsa tee 1, telefon
656 7530. Avatud: E–R 7–19.
Tallinna kesklinna
sotsiaalkeskus:
Liivalaia 32, telefon 646 6123. Avatud: E, T, N 9–17, K 9–18, R 9–16.
Mustamäe sotsiaalkeskuse päevahoid:
Akadeemia tee 32,
telefon 685 1662. Avatud: 7–19.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.