"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
TTÜ kavandab uusi hooneid (0)
11. jaanuar 2007

Linnavalitsus algatas Ehitajate tee, Üliõpilaste tee, Raja tänava ja Akadeemia tee vahelise ala detailplaneeringu koostamise, mille eesmärgiks on määrata ehitusõigus Tallinna Tehnikaülikoolile (TTÜ) uute õppehoonete, raamatukogu ja ühiselamute rajamiseks ning olemasoleva õppehoone laiendamiseks.

Planeeritava maa-ala suurus on 34,9 ha. Planeeringuala hõlmab TTÜ territooriumi, kus paiknevad ülikooli peahoone, lisakorpused, ühiselamud ja parkmets. Algatatud planeeringulahendusega on alale kavandatud 18 krunti ja neli ajutist krunti.

Tallinna abilinnapea Kalev Kallo sõnul luuakse territooriumile mitmefunktsionaalselt toimiv linnak, kus paiknevad õppehooned ja ühiselamud. «Juba praegu asuvad seal omavahel edukalt koostööd tegevad Tallinna Tehnikaülikooli instituudid ning sadakond peamiselt peenelektroonika- ja IT-ettevõtet,» ütles Kallo. «TTÜ teaduslinnaku ruumilise arengu võtmeks on olemasoleva hoonestusruumi väärtustamine koos hoonetevahelise avaliku ruumi korrastamisega ning vabade alade planeerimine ülikooli laiendamiseks.»

Kuna tudengite arv on kasvanud ja TTÜ territooriumile on koondatud osa varem linnas asunud üksustest, valitseb ülikoolis ruumipuudus. Seetõttu on igati ajakohane vanu õppehooneid kohandada ja laiendada ning olemasolevale territooriumile uusi õppehooneid rajada. Stimuleerivaks jõuks planeeringuala arendamisel on siiani Koplis töötanud TTÜ teaduskondade ühtsesse õppekompleksi ületoomine.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.