"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lasteaed-algkoolid kujundatakse ümber lasteaedadeks (0)
24. jaanuar 2007

Magdaleena ja Paekaare lasteaed-algkoolid on plaanis kujundada ümber lasteaedadeks, sest klasside täituvus on väike, kuid samas napib linnas lasteaiakohti.

Magdaleena lasteaed-algkooli kolmes klassis õpib kokku 40 õpilast. Käesoleval õppeaastal esimest klassi ei avatud. Lasteaiaks ümberkujundamise tulemusena on täiendavalt võimalik avada kaks sõimerühma ja liitrühm, seega saavad lasteaiakoha lisaks praegusele 68 veel 52 last.

Paekaare lasteaed-algkooli kolmes kooliklassis õpib kokku 54 õpilast, Tänavu esimest klassi lasteaed-algkoolis ei avatud. Lasteaiarühmades käib 177 last.

Ailinnapea Kaia Jäppineni sõnul on selline ümberkorraldamine üks võimalus leevendada pealinnas lasteaiakohtade nappust. «Linna eesmärk on, et iga Tallinna elanik saaks oma koolieelsele lapsele soovi korral lasteaiakoha,» lausus Jäppinen.

Lasteaiaks ümberkujundamise järel tagatakse lasteaed-algkoolide õpilastele võimalus jätkata õpinguid teistes Tallinna linna koolides.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.