"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Kirjad (0)
07. veebruar 2007

Tere tulemast koju, Kalevipoeg!

Tahan toetada skulptor Tauno Kangrot ja Tallinna linnaisasid, tänu kellele saab teoks suurepärane mõte Kalevipoja kujust Tallinna lahes. Olen Kangro kunsti austaja ning ei mõista nende nn kunstnike kisa kuju idee saamiseks väljakuulutatud konkursi ümber.

Tundub, et kadedad ja isiklike probleemidega maadlevad poolkunstnikud, kellel endal pole annet ja haaret, soovivad panna kahtluse alla hea idee ja selle teostuse. Kahju, et kunstipoliitikas sõnaõigust omavad nn kunstnikud ei mõista, mis meeldib rahvale. Oma elitaarse kunstiga jäävadki nad üksi tühjadesse kõledatesse näitusesaalidesse.

Õõvastav oli vaadata 31. jaanuari saadet «Pealtnägija», kus Kalevipoja ideed püüti naeruvääristada. Sarkastiliste saatejuhtide ning ebaloogilisi süüdistusi laliseva skulptoritepaari jutt saavutas aga sootuks vastupidise tulemuse – süvenes usk Kangro idee kandvusesse. Kurb, et kunagi reipalt alanud «Pealtnägija» on sumbunud irisevaks nišisaateks, muutudes ETV kurikuulsa «Aeg luubis» sarnaseks «ise halan, ise pühin pisarad»-stiilis kallutatud soustisaateks.

Ent Kalevipoja rõõmsale ning elutervele autorile jaksu! Tere tulemast koju, Kalevipoeg!

E. Luide, kesklinn

Eluasememured vaid ühe erakonna asi?

Eesti erakondade valimisplatvormides torkab silma üldsõnaliste lubaduste rohkus. Poliitikud tõotavad turvalisemat kodu ja tervemaid lapsi, ent teed selle saavutamiseks ei näidata. Vaid Keskerakond on suutnud tuua valimisplatvormi kodu teema, mis algab sellest, et kõigil kodanikel oleks paik, kus elada, ka neil, kes ei suuda galopeerival kinnisvaraturul endale eluaset soetada.
Tallinnas aastaid kindlat eluasemepoliitikat rakendanud Keskerakond lubab oma valimisplatvormis:

Igale perele oma kodu
1. Ehitame 2011. aastaks noortele peredele ja uut eluruumi vajajatele üle Eesti kokku
10 000 munitsipaalkorterit, eraldades selleks 4 aastaga lisaks erasektori finantseerimisele riigieelarvest miljard krooni. Tagame riikliku munitsipaalehituse programmi raames noortele kodu vajavatele peredele munitsipaalkorterid. Korterite jagamisel on määravaks kriteeriumiks laste arv perekonnas.
2. Alustame sundüürnikele omandireformiga tehtud kahju kompenseerimist.
3. Suurendame korteriühistute korterelamute elukvaliteedi ja energiasäästlikkuse tõstmiseks suunatud riiklikku rekonstrueerimistoetust vähemalt 15%-ni.
Jääb üle vaid loota, et rahva tahe võimaldab platvormi kirjutatu ellu viia ning munitsipaalehitus Tallinnas jätkub.

T. Toompalu

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.