"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Koolibuss toob õpilased Viimsist kesklinna (0)
07. veebruar 2007

Tallinn käivitas esmaspäevast, 5. veebruarist pilootprojektina koolibussi, mis toob hommikul õpilased tundide alguseks Viimsist kesklinna.

Linnapea Jüri Ratase sõnul muudab koolibuss koolijõudmise lastele mugavamaks ning vähendab hommikuse tipptunni liikluskoormust. «Koolibuss on mõeldud Tallinna kesklinna alg-, põhikooli ja gümnaasiumiõpilastele, kelle koolitee saab alguse Viimsi, Merivälja ja Pirita piirkonnast,» ütles Ratas.

Koolibussi pilootprojekti marsruudil sõidab kaks bussi. Koolibussi sisenemisel peab esitama kehtiva õpilaspileti. Koolibuss sõidab kuni 31. maini. Orienteeruv pilootprojekti maksumus on 86 940 krooni ning kulud kaetakse Tallinna transpordiameti eelarvest ja lisakokkuleppega Viimsi valla eelarvest.

Pilootprojekti ajal viiakse läbi sõitjate loendused ja vaatlused, et anda hinnang koolibussi edasise rakendamise vajalikkuse kohta.

Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on pilootprojekti eesmärk katsetada ka WiFi-ühenduse rakendamist ühistranspordis. «Üks koolibuss on varustatud WiFi-ühendusega ja õpilastel on võimalus kasutada soovi korral sülearvutit,» rääkis Mutli. «Kui Viimsi-Tallinna koolibussi pilootprojekt osutub edukaks, kavatseb linn seda septembrist jätkata ning uue pilootprojektina Haabersti suunal uue liini käivitada.»

Transpordiamet tellis möödunud aasta oktoobris Tartu Ülikoolilt uurimistöö «Tallinna kesklinna koolide õpilaste liikumiste uuring ja suhtumine koolibussi käivitamisse».

Uurimistöö käigus selgitati välja kesklinna koolide õpilaste elukohtade jaotumine linnaositi, liikumisviisi valikud ja põhjused ning valmisolek muuta liikumisharjumusi koolibussi rakendamisel. Uurimistöö tulemusena selgus, et linnaosade kaupa kasutati Viimsi-Merivälja-Pirita piirkonnast õpilaste kesklinna koolidesse viimisel kõige rohkem eratransporti.

Marsruut
Ravi tee, Randvere tee, Aiandi tee, Nelgi tee, Merivälja tee, Pirita tee, Narva mnt, Pronksi, Raua, Gonsiori, Estonia pst, Kaarli pst ning Toompuiestee.
Väljumised
Tööpäeviti kell 6.58 ja 7.05 Viimsi haigla peatusest.
Peatused
Viimsi vallamaja, Merivälja, Tuule tee, Aiatee, Mähe tee, Randvere tee, Supluse puiestee, Pirita, Rummu, Kreutzwaldi, Pronksi, Vabaduse väljak (bussiliini nr 11 peatuses), Vabaduse väljak (bussiliini nr 40 peatuses), Tõnismägi, Hotell Tallinn, Balti jaam.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.