"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Tallinn standardiseeris sotsiaalteenused (0)
07. veebruar 2007

Linnavalitsus kinnitas nõuded sotsiaalteenustele, mille osutamist korraldavad linnaosavalitsused.

Nõuded kehtivad nii linnaasutustele kui ka eraõiguslikele juriidilistele isikutele, kes osutavad sotsiaalteenuseid lepingulistes suhetes linnaasutustega.

Sotsiaalteenuste standardid koostati 2005. aasta lõpus, mullu juhindusid sotsiaalteenuste osutajad standarditest kui soovituslikest nõuetest. Tallinna sotsiaalhoolekande arengukava 2006–2010 ja tegevuskava 2006–2008 näevad ette Tallinna sotsiaalteenuste standardite kehtestamise ja rakendamise 2007. aastaks.

Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on Tallinn sotsiaalhoolekande alal Eestis esirinnas. «Ministeerium võtab nüüd meie standardid selleks aluseks, mille põhjal töötab välja riiklikud nõuded,» ütles Martinson. «Vajadus ühtsete nõuete kehtestamiseks on suur, sest näiteks linnaositi on sotsiaalteenuste kvaliteet erinev, samuti on suured vahed nii teenuste kättesaadavuse kui personaliga kindlustatuse osas.»

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.