"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Kirjad (0)
14. veebruar 2007

Noored mõtlevad oma peaga

Viimasel ajal kasutatakse sageli aksiomaatilist väidet, et noored on poliitikast väsinud. Vaidlen vastu! Minu tutvusringkonnas, kuhu ei kuulu rullnokad ja beibed, vaid avara silmaringiga ning mõtlemisvõimelised noored inimesed, ei kurda keegi huvipuudust Eesti elu vastu.

Kindlasti ollakse väsinud totrast poriloopimisest ja mudamaadlusest, mitte aga poliitikute tulevikuvisioonidest ning selgitustest, kuidas hoida Eestile omast arengutempot.
Kahjuks pole objektiivse informatsiooni hankimiseks just eriti palju võimalusi.

Millegipärast peetakse meediaväljaannetes trendikaks kivistunud seisukohtade ja käibetõdede leierdamist. Analüüsivate ja selgitavate kirjatööde asemel kohtab üha sagedamini vihaseid ja süüdistavaid artikleid. Sellise kallutatud meediapildi ilmekamaks näiteks on teated linna peaarhitekti lahkumisest. Üksteise võidu tõttasid lehed seostama Ike Volkovi lahkumist vastuoludega linnavalitsuses. Samas teatas peaarhitekt ise, et tal pole linnavalitsusele midagi ette heita, pigem muudab teda nõutuks arhitektide liidu ja kujurite ühenduse ebakonstruktiivne käitumine.

Mul on tekkinud kahtlus, et ajakirjandus soovib meelega kajastada iga sündmust intriigina, taipamata, et selline stiil ei sobi end kvaliteetväljaanneteks pidavatele ajalehtedele ning avalik-õiguslikele tele- ja raadiojaamadele. Kahjuks ei teadvusta neljanda võimu esindajad enda vastutust ühiskonna ees. Soositakse sarkastilist lähenemist olulistele teemadele, manipuleerides seeläbi infotarbija teadvusega.

Õnneks pole noored ja mõtlevad inimesed manipuleeritavad, nagu nurgatagused meediagurud kujutlevad. Me huvitume ka millestki muust kui šoppamine ja roosad uudised, oskame mõelda oma peaga.

4. märtsil osalen esmakordselt riigikogu valimistel. Otsuse, kelle poolt hääletada, olen juba teinud. Selles on mind aidanud ka ajaleht Pealinn, kust leiab tasakaalustatud uudiseid Tallinnas toimuvast ning huvitavaid analüüse ja tulevikuvisioone.

J. Meeris, üliõpilane

Kasutagem oma valimisõigust

4. märtsil toimuvate valimiste eel teeb mind murelikuks nende inimeste hoiak, kes teatavad, et on poliitikast väsinud ega kavatsegi valima minna. See on äärmiselt rumal ja vastutustundetu suhtumine.

Laulva revolutsiooni ajal Balti ketis seistes nõudsime õigust oma sünnimaal toimuva üle ise otsustada. Nüüd, kui õigus olemas, ei taha me seda kasutada. Just valimistega teostub rahva võim ning kui me kodanikena ei soovi võimu teostada, ei vääri me ka oma riiki.

Eestil läheb viimastel aastatel väga hästi, järelikult olid eelmistel valimistel tehtud otsused õiged.

Mina isiklikult tunnen, et riik on hakanud üha rohkem mõtlema nn pehmetele väärtustele. See sisendab kindlust ja tulevikuusku.

Kuigi valime riigikogu, anname neil valimistel hinnangu ka linnavalitsuse tööle, sest Tallinn moodustab kolmandiku Eesti elanikkonnast ja poole majanduspotentsiaalist.
Tallinna linnavalitsus on oma ülesannetega kenasti toime tulnud ning vastaste katsed umbusaldusõhkkonda luua jäävad tormiks teeklaasis.

Soovin kõigile arukatele poliitikutele edu! Samas panen Eesti kodanikele südamele – minge 4. märtsil valima!
See on vähim, mida Eesti heaks teha saame.

O. Kenk, tallinlane

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.