"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Mõõduvõtu aeg on 4. märts (0)
14. veebruar 2007

Märts on uue riigikogu valimise kuu ja seega tuleviku seisukohalt väga oluline. Valimistulemus peab andma vastuse küsimusele, mis suunas me edasi liigume.

Keegi ei saa meid käskida valimistest osa võtta, kuid terve mõistus ütleb, et targem oleks.
Valimised on iga inimese, iga täisealise naise ja mehe võimalus, mitte aga kohustus.

Valimistel võib ka mitte osaleda. Sageli öeldakse, et mis ma seal osalen, minu häälest ei sõltu ju mitte midagi. Uuringud näitavad, et sel aastal võib valimiste osalusprotsent olla alla 50 protsendi, seega äärmiselt vähe.

Tahaksin öelda, et igast häälest sõltub vägagi palju. Sõltub Eestimaa tulevik. Ja pole teada, kelle hääl on otsustav.

See on nagu vanas jutus, kus mees läks hobuse ja reega metsast puid tooma. Ladus halgusid reele ja mõtles, et mis see üks halg lisaks veel panna on. Küll hobune veab. Kuni ladus koorma, mida hobune enam vedada ei jõudnudki. Piltlikult öeldes oligi nii, et üks halg oli see otsustav «hääl».

Eesti elu ei suuda edasi viia mitte igaüks. Me saame otsustada kandidaatide varasemate tegude järgi ja isiklikule usaldusele toetudes. Tänases lehes on avaldatud kõikide Tallinnas kandideerivate inimeste nimed valimisringkondade kaupa. Lugege neid nimesid ja mõelge, mida te nendest inimestest teate ja kas te nendesse usute. Kas nende lubadused on tegudeks realiseeritud?

Ka valima minemata jätmine on valik. Paraku ütleb selline valik, et valimata jätjat meie riigi asjad ning riigi edu ja tulevik ei huvita. Ja neil pole õigust hiljem öelda, et miks meil on asjad nii ja miks pole teisiti. Sest riigikogu saab olema tema valijate nägu.

Kui tahame, et Eestist saaks riik, mis saab endaga paremini hakkama, siis valigem neid, kellest usume, et nad aitavad Eestil paremini toime tulla, kes panevad asjad liikuma.
Paremini toime tulla tervishoius, mille arendamiseks on tänu majanduskasvule raha ja kuhu lihtsalt peab investeerima, kui tahame tulevikus saada sellist arstiabi nagu mujal Euroopas.

Paremini toime tulla hariduses, et meie noored saaksid koolist kaasa teadmised, mis aitavad elus läbi lüüa. Et meie lasteaiad saaksid korda ja suudaksime pakkuda kõigile soovijatele lasteaiakoha.

Paremini toime tulla palgapoliitikas, kus peame midagi ette võtma, et peatada arstide ja politseinike, päästeametnike ja teiste parimas tööjõus inimeste Eestist lahkumine.
Sinu valik, sinu otsustav hääl määrab tulemuse.

Iga hääl on tähtis, iga hääl on sõnum, et aeg on käised üles käärida ja tööle asuda, muutmaks Eesti selliseks nagu meile meeldiks.

Sellepärast kutsungi kõiki tallinlasi kindlasti valima minema. Käes on mõõduvõtu aeg. Käes on aeg teha valikuid. Usku, lootust ja armastust meile kõigile!

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.