"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Teedele ligi pool miljardit krooni (0)
14. veebruar 2007

Tallinna tänavate ehituseks ja kapitaalremondiks on tänavu eelarves ligi 500 miljonit krooni.

Sellest 20 miljonit on mõeldud jalgratta- ja kergliiklusteedele, 70,2 miljonit krooni jooksvaks remondiks ja 96 miljonit krooni tee-ehituseks vajalike maade ostmiseks.

Abilinnapea Olga Sõtniku sõnul lõpetatakse mullu pooleli jäänud tööd – Smuuli tee pikenduse ehitus ja Merivälja tee remont. Selle aasta uuteks objektideks on Männiku tee ja Nõmme tee. Männiku tee laieneb 2+2-rajaliseks, ühtlasi ehitatakse kõnni- ja kergliiklusteed.

Olulisemad ristmikud varustatakse valgusfooridega, rajatakse sademevee kanalisatsioon ja uuendatakse kogu tänavavalgustus. Remondiga alustatakse Vabaduse puiestee poolsest otsast.

Nõmme teel alustatakse töid Kotka tänava poolsest otsast. Kaherealise sõidutee äärde rajatakse kõnni- ja kergliiklusteed, uuendatakse tänavavalgustus, olulisematele ristmikele paigaldatakse foorid, rajatakse uued vee-, kanalisatsiooni- ja drenaažitorustikud, sidekanalisatsioon ja elektrivõrk. Ehitustööd kestavad maist augustini.

Teised olulisemad tänavused tee-ehituse objektid on Pae tänav (Peterburi tee ja Punane tänava vaheline lõik), Mustamäe tee (Tammsaare tee ja Keskuse tänava vaheline lõik), Sõpruse pst (Vilde tee ja Keskuse tänava vaheline lõik) ning Faehlmanni tänav.

Euroopa Liidu tõukefondide kaasfinantseerimisel käivitub Filtri tee ja Tehnika tänava ühendustee ehitus. Esimeses etapis ehitatakse tänavu teelõik Tehnika tänavast Veerenni tänavani.

Kvartalisiseste teede remondiks on ette nähtud 10 miljonit krooni ning teist sama palju lasteaedade ja koolide õueteede remondiks.

20 miljoni krooni eest on plaanis rajada kergliiklusteed Muugale ja Iru hooldekodu juurde ning Paljassaare, Sõstramäe tänava ja Nõmme kergliiklustee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.