"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Linnavalitsus kutsub laupäeval külla (0)
21. veebruar 2007

Nii nagu eelmisel aastal, on ka tänavu linnarahvas pärast Eesti Vabariigi aastapäeva paraadi linnavalitsuse majja külla oodatud.

Huvilised saavad linnavalitsuse istungite saali ja linnapea kabinetiga tutvuda ning linnajuhtidega kohtuda.

«Tahame riigi sünnipäeval rahvaga kohtumise traditsiooniks muuta,» ütles linnapea
Jüri Ratas. «Esimene kord näitas, et paraadi järel aastapäevaürituste linnavalitsuse hoones jätkamine ning võimalus linnavalitsuse köögipoolega tutvuda on paljudele meeltmööda.» Eelmisel aastal käis linnavalitsuse avatud uste päeval ligemale pool tuhat inimest.

Majaga tutvumist alustatakse teenindusbüroost, kus jagatakse teavet seal linnarahvale pakutava abi ja teenuste kohta.

Eesti Vabariigi 89. aastapäeva tähistatakse 23. ja 24. veebruaril pidulike riiklike tseremooniatega nii Tallinnas kui ka Tartus. 23. veebruari keskpäeval annab president Toomas Hendrik Ilves Estonia kontserdisaalis toimuval pidulikul tseremoonial «Eesti tänab» üle riiklikud teenetemärgid.

Eesti Vabariigi aastapäev, 24. veebruar algab traditsiooniliselt riigilipu piduliku heiskamisega Pika Hermanni torni. Eesti kaitsejõudude paraadile järgneb iseseisvuspäeva jumalateenistus Toomkirikus . Jüriöö pargis süüdatakse kell 14 Vabaduse lõke.

Eesti Vabariigi 89. aastapäevale pühendatud pidulik kontsert ja presidendi vastuvõtt toimuvad seekord Tallinna ja Estonia kontserdisaali asemel hoopis Tartus Vanemuise teatri- ja kontserdimajas.

Aastapäevasündmustest teeb ülekande Eesti Televisioon.

Pealinn katab paraadi kulud

Nagu ka eelmistel aastatel, katab Vabaduse väljakul toimuva paraadiga kaasnevad poole miljoni kroonini küündivad kulud Tallinn. «See on pealinna kingitus riigi pidupäeva puhul,» ütles linnapea Jüri Ratas.

Kaitsejõudude paraadil osaleb ligi 700 mundrikandjat ja suur hulk lahingutehnikat. Paraadi ja selle ettevalmistamise tõttu kehtivad 20.–24. veebruarini Vabaduse väljakul ja selle ümbruses liikluspiirangud ning ka ühistransport suunatakse ümber.

Parkimist hakatakse piirama juba 20. veebruaril, kõige enam on liiklus Vabaduse väljaku piirkonnas häiritud 23. veebruari õhtul paraadi peaproovi ajal ning 24. veebruari hommikul paraadi ajal.

Paraadi eelproovid toimuvad Lilleküla staadioni juures asuval platsil.

Eesti Vabariigi aastapäeva eel, 19. veebruaril avati Hirvepargi serval, Toompea ja Wismari tänava nurgal pidulikult omariikluse sünni juures kaalukat rolli mänginud admiral Johan Pitka mälestusmärk, mis rajati Tallinna linnavalitsuse ja Kaitseliidu koostöös.

Mälestusmärgi avamisel osalesid peaminister Andrus Ansip ja linnapea Jüri Ratas.
Homme annab linnapea raekojas toimuval tseremoonial üle Tallinna vapi- ja teenetemärgid. Tänavu otsustas linnavolikogu tunnustada Tallinna vapimärgiga kolme auväärset kodanikku – linna kõrgeima tunnustuse pälvisid Ita Ever, Edgar Savisaar ja Jüri Kuuskemaa.

Teenetemärgi otsustas linnavalitsus anda tänavu 16 silmapaistvale ja teenekale linnakodanikule.

Pealinna teenekad kodanikud ja koostööpartnerid on vabariigi aastapäeva puhul kutsutud 23. veebruariks rahvusooperisse menulavastusest «Tuhkatriinu» osa saama. «Tänan südamest meie kultuuri alustala, rahvusooper Estoniat, kes sellise ettepaneku linnale tegi,» ütles linnapea. Tallinlastele ühiste ürituste korraldamise ja tähtpäevade
tähistamise näeb ette ka mullu 24. veebruaril sõlmitud linna ja Estonia vaheline koostööleping.

Riigi sünnipäeva järel, pühapäeval, 25. veebruaril kell 11 avatakse rahvale uudistamiseks esimesed 380 meetrit puhastatud ja korrastatud Ingeri ja Rootsi bastioni aluseid käike. Esimesel päeval saab käikudega tasuta tutvuda.

Liikluspiirangud

23. veebruaril kella 21.30st kuni peaproovi lõpuni suletakse liikluseks Vabaduse väljak, Kaarli puiestee Vabaduse väljaku ja Toompea tänava vahelisel lõigul, Harju tänav Vabaduse väljaku ja Müürivahe tänava vahelisel lõigul ning Roosikrantsi tänav.
24. veebruaril kella 9st kuni paraadi lõpuni suletakse liikluseks Vabaduse väljak, Kaarli puiestee Vabaduse väljaku ja Toompea tänava vahelisel lõigul, Roosikrantsi tänav ning Komandandi tee.

Vabaduse väljaku ja Kaarli puiestee ning Endla tänava kesklinna suunaline liiklus suunatakse liikluse sulgemise ajal ümbersõidule mööda Suur-Ameerika tänavat ja Pärnu maanteed. Estonia puiesteelt suunatakse Mustamäe ja Õismäe suunaline liiklus ümbersõidule mööda Pärnu maanteed ning Suur-Ameerika tänavat.

Paraadi ja peaproovi ajal 23. veebruaril kella 21.30st kuni peaproovi lõpuni ning 24. veebruaril kella 9st kuni paraadi lõpuni kehtestatakse Kaarli puiesteel Toompuiestee ja Toompea tänava vahelisel alal liikumiskiiruseks 30 km/h.

Ühissõidukid
Liini nr 1, 2, 3 ja 6 trollibussid sõidavad 23. veebruaril kella 21st kuni tööpäeva lõpuni ning 24. veebruaril kella 9st kuni paraadi lõpuni Kaarli puiestee ja Toompea tänava ristmikuni. Peatused tehakse Kaarli puiestee kesklinna suunalise Tõnismäe trollipeatuse piirkonnas.
Liinide 16, 17A, 23 ja 23A autobussid suunatakse 23. veebruaril kella 21st kuni tööpäeva lõpuni ja 24. veebruaril kella 9st kuni paraadi lõpuni ümbersõidule mööda Endla tänavat, Suur-Ameerika tänavat ja Liivalaia tänavat. Lisapeatused tehakse Endla tänava ja Suur-Ameerika tänava ristmiku piirkonnas.

Liini nr 40 autobussid suunatakse ümbersõidule kesklinna suunal marsruudil Paldiski maantee, Toompuiestee, Rannamäe tee, Suur-Rannavärava tänav, Ahtri tänav, Hobujaama tänav. Lõpp-peatus tehakse Hobujaama tänaval enne pööret seisuplatsile. Linnast väljuval suunal sõidavad liini nr 40 bussid marsruudil Hobujaama tänav, Laikmaa
tänav, Autobussiterminal, Narva maantee, Mere puiestee, Põhja puiestee, Suur-Rannavärava tänav, Rannamäe tee, Toompuiestee, Tehnika tänav ja Paldiski maantee. Peatused tehakse ümbersõidumarsruutidele jäävates peatustes. Ärajäävatesse peatustesse paigaldatakse vastavasisuline informatsioon.

Peatumise ja parkimise keeld
Vabaduse väljakul 20. ja 21. veebruaril kella 22st kuni kella 24ni ning 22. veebruaril kella 22st kuni 24. veebruaril paraadi lõpuni, välja arvatud Vabaduse väljak 7 esine parkla peatumise ja parkimise loaga 23. veebruaril kella 7st kuni 17ni.

Roosikrantsi tänaval 22. veebruaril kella 6st kuni 24. veebruari kella 13ni.
Müürivahe tänaval Harju tänava ja Suur-Karja tänava vahelisel lõigul ning Suur-Karja tänaval Müürivahe tänava ja Pärnu maantee vahelisel lõigul 23. veebruaril kella 21st kuni paraadi lõpuni.

Otsa tänaval 23. veebruaril kella 23st kuni paraadi lõpuni.
Kiriku platsil, Piiskopi tänaval, Kiriku tänaval ja Toom-Kooli tänaval 23. veebruaril kella 15st kuni 24. veebruari kella 15ni.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.