"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Harku ja Pääsküla raba kaitse alla (0)
14. märts 2007

Tallinna keskkonnaamet andis linnavalitusele ülevaate Harku ja Pääsküla raba kaitseala moodustamise senisest käigust.

Linnapea Jüri Ratase sõnul on Pääsküla ja Harku raba, kuhu on rajatud valgustatud suusa- ja terviserajad, üks Tallinna populaarsemaid puhkekohti. «Rabade kaitseala moodustamine on oluline etapp Tallinna rahvuspargi rajamisel,» ütles Ratas. Ettepaneku asutada pealinna rahvuspark tegid mullu aprillis Pirita linnaosa asumite elanike ühendused. Initsiatiivi toetanud Nõmme linnaosa halduskogu tegi ühtlasi linnavalitsusele ettepaneku võtta linna territooriumil asuvad Harku ja Pääsküla raba tervikuna kohaliku kaitse alla.

Keskkonnaamet tellib Harku ja Pääsküla raba kohaliku kaitse alla võtmise põhjendatuse ning kavandatavate piirangute otstarbekuse väljaselgitamiseks looduskaitse ekspertiisi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.