"Kriisiolukordades on igasugused naljamehed väga nõutud, sest nad aitavad ventiili lahedamaks keerata. Võim, iseäranis autoritaarne, kardab saada välja naerdud."

Hardi Volmer, muusik ja filmimees
Hasartmängude korraldamises linnale suurem sõnaõigust (0)
14. märts 2007

Linnavalitsus toetas linnavolikogu liikme Märt Sultsi eelnõud, millega tehakse valitsusele ettepanek muuta hasartmänguseadust.

Hasartmänguseaduse muutmise eesmärgiks on anda kohalikule omavalitsusele õigus määrata oma territooriumil piirkonnad, kus hasartmängude mängukohti avada ei lubata. «Praegu on olukord selline, et uusi mängupõrguid tuleb juurde nagu seeni pärast vihma, ent kohalikel omavalitsustel pole võimalust seda protsessi pidurdada või kontrollida,» nentis abilinnapea Jaanus Mutli.

Ettepanekuga hasartmänguseaduse muutmiseks pöördus linnavolikogu valitsuse poole ka juba eelmisel aastal, samuti pöördusid vastavasisulise ühiskirjaga peaminister Andrus Ansipi poole Tartu linnapea Laine Jänes ja Tallinna linnapea Jüri Ratas.

Rahandusministeeriumis välja töötatud ja möödunud aasta novembris kooskõlastusringile saadetud uus seaduse eelnõu arvestas aga Tallinna ja Tartu ettepanekuid vaid vähesel määral. Eelnõus oli ainsa tingimusena sätestatud valla- või linnavalitsuse õigus mängukoha avamiseks nõusoleku andmisest keeldumiseks, kui taotletav mängukoht asuks koolieelse lasteasutuse, põhikooli, gümnaasiumi, kutseõppeasutuse, huvialakooli või noortelaagri kasutuses olevas ehitises, territooriumil või nende vahetus läheduses.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.