"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Jäätmehoolduse eeskiri täpsustus (0)
14. märts 2007

Linnavolikogu kinnitas Tallinna uue jäätmehoolduseeskirja, mis lihtsustab mitmesuguste jäätmete tasuta äraandmist ning toob linnaelanikele lisakohustusi jäätmete käitlemisel.

Uue eeskirja järgimine aitab vähendada prügilasse veetavate jäätmete koguseid ning soodustab jäätmete taaskasutamist, märkis abilinnapea Olga Sõtnik. Taaskasutusse suunatavatest jäätmetest tuleb eraldada biolagunevad, keskkonnareostuse piiramiseks jäätmeid liigiti koguda.

Eeskiri pöörab eraldi tähelepanu tootjavastutuse alla käivatele jäätmetele. Elektri- ja elektroonikaseadmete ning vanade autorehvide tasuta vastuvõtmise peab korraldama tootja. Nimetatud seadmed saab uue toote ostmisel ära anda kauplusse või vastavate jäätmete kogumispunktidesse.

Uue eeskirja kohaselt on kõik jäätmete valdajad kohustatud säilitama kahe aasta jooksul dokumente, mis tõendavad jäätmete nõuetekohast kogumist või üleandmist, ning esitama need dokumendid linnaametniku nõudel kontrollimiseks. Jäätmehooldust Tallinnas korraldavad ning kontrollivad keskkonnaamet, munitsipaalpolitsei amet ja linnaosavalitsused.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.