"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Kiirlaevalainete mõju uurimine jätkub (0)
14. märts 2007

Tallinna volikogu andis linnavalitsusele nõusoleku taotleda Keskkonnainvesteeringute Keskuselt (KIK) kiirlaevalainete mõju uurimiseks rahalist toetust.

Projekt maksab 5,255 miljonit krooni ning sellega tehakse kindlaks kiirlaevalainete osatähtsus looduslike lainete taustal. Projekti kogusummast moodustab linna omafinantseering 525 500 krooni, ülejäänu taotletakse KIKilt.

Uuringu eesmärgiks on selgitada kiirlaevadele liikluspiirangute kehtestamise vajalikkus ning otstarbekus, see sisaldab ka võimalikke kompromissettepanekuid kiirlaevade sõidupiirangute kohta ning soovitusi kiirlaevatüüpide valikuks. Uuring viiakse läbi 1. novembrist 2007 kuni 31. maini 2009.

Tallinna ja Helsingi vaheline intensiivne kiirlaevaliiklus kahjustab Tallinna rannaalade looduskeskkonda ning halvendab linnaelanike heaolu. Kui uuringust selgub, et rannaala säästmiseks on vaja kiirlaevade liiklustihedust ja kiirust piirata, siis kavatseb linn seda abilinnapea Olga Sõtniku sõnul ka teha.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.