"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Munitsipaalpolitsei homne päev (0)
14. märts 2007

Tallinlased pöörduvad oma muredega üha rohkem munitsipaalpolitseinike poole, sest positiivne praktiline kogemus loob mõjusa fooni heaks koostööks.

Tallinna munitsipaalpolitsei valvab avaliku korra eeskirja, heakorraeeskirja, koerte ja kasside pidamise eeskirja ning kaevetööde eeskirja täitmise üle.

Vastse ameti juhina alustan munitsipaalpolitsei tulemuslikku tööd takistavate kitsaskohtade ja vajakajäämiste kõrvaldamisega. Esmase ülesandena näen vajadust muuta munitsipaalpolitseinikud linnas nähtavaks. See tähendab patrullide arvu suurendamist. Vaid aktiivne välitöö aitab ohuolukordi avastada ja heakorraeeskirja rikkumisi kõrvaldada.

Patrullide arvu suurendamiseks plaanime soetada uusi autosid ning teeme juurde just patrullimisega tegelevaid töökohti. Toome tänavatele ka seni süütegude menetlejatena kontorilaua taga tubast tööd nautinud ametnikud. Eriti kesklinnas kasvab patrullide arv märgatavalt.

Oluline roll munitsipaalpolitsei autoriteedi ja efektiivsuse tõstmiseks on koostöö riigipolitseiga, mis seni on jäänud tagasihoidlikuks. Eelläbirääkimised ühiste huvide kaardistamiseks ning koostöövormide leidmiseks juba käivad ning lähikuudel võib siin oodata läbimurret.

Meie töö tulemuslikkuse määrab kontakt elanikega. Tagamaks munitsipaalpolitsei võimalikult head kättesaadavust, oleme avanud tugipunktid kõigis linnaosades.

Ees seisab politseipunktide materiaalse baasi tugevdamine ning kaadri täiendõpe ja motiveerituse tõstmine. Arusaam, et meilt oodatakse probleemide lahendamist, mitte neist mööda hiilimist, peab jõudma iga munitsipaalpolitseiametnikuni. Vastasel juhul lähevad meie teed lahku..

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.