"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Tasulise parkimise ala laieneb (0)
14. märts 2007

1. aprillist muutub kesklinna tasulise parkimisala piir, kõrgema tariifiga vanalinna ja südalinna parkimisala piirid jäävad samaks, ei muutu ka tsoonidele kehtestatud parkimistasu suurus.

Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul kaitseb tasulise parkimisala laiendamine kesklinna elanike huve, sest väldib tänavate umbeparkimist, soodustab ühistranspordi kasutamist ja vähendab südalinna liikluskoormust.

«Kesklinna elanikele on pikka aega probleemiks olnud need inimesed, kes linna tööle sõites oma autod jõhkralt majadevahelistesse hoovidesse pargivad,» ütles Mutli. «Laienenud tasulise parkimise ala peaks sellist tegevust kindlasti vähendama.»

Aprillist alates on tasulise parkimise ala piiritletud Tallinna lahe, Kalasadama tänava, Põhja puiestee, Kotzebue tänava, Kopli tänava, Telliskivi tänava, paralleelselt Tehnika tänavaga kulgeva raudteega kuni Filtri teeni, Filtri tee, Odra tänava, Türnpu tänava, Vilmsi tänava, Gonsiori tänava, Rohelise aasa tänava, Poska tänava, Narva maantee ja Bensiini tänavaga.

Kesklinna elanikud saavad Mutli sõnul endiselt parkida aastakaardiga, mille hind on sümboolne – 100 krooni aasta eest.

Oma sõiduki kodu juures tasuta parkimiseks saavad aastakaardi rahvastikuregistri järgi tasulise parkimisala piires elavad inimesed. Kui elaniku omandis või kasutuses on mitu sõidukit, on tal õigus saada siiski ainult üks aastakaart. «Tasulisel parkimisalal elavad inimesed peaksid parkimiskaardi vormistamisele juba praegu mõtlema hakkama,» soovitas Mutli.

Parkimiskaardi taotluse saab sisse anda linnavalitsuse teenindussaalis Vabaduse väljak 7.

Tasulise parkimise ala on jaotatud kolme tasumääraga tsooniks, kus parkimistund maksab 12–48 krooni. Esimesed 15 minutit saab parkida tasuta.

Pärast laienemist ei ole kavas tasulise parkimise ala uusi piire vähemalt viie aasta jooksul muuta, seega tasuline parkimisala enne 2012. aastat ei laiene. Viimati laiendas volikogu Tallinna kesklinna tasulist parkimisala 2004. aasta 1. augustist.

Enda kasutuses oleva sõiduki parkimiseks on aastakaart õigus saada neil elanikel, kes on rahvastikuregistri andmetel vähemalt ühe aasta Tallinnas elanud, kelle elukoht rahvastikuregistri järgi asub avaliku tasulise parkimisala piires ning kelle nimi koos isikukoodiga on kas mootorsõiduki omanikuna, rentnikuna või kasutajana kantud sõiduki registreerimistunnistusele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.