"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
ÜRO avas Tallinnas koolituskeskuse (0)
14. märts 2007

Veebruari lõpus alustas Tallinnas tööd spetsiaalne koolituskeskus, kus hakatakse ÜRO toetusel regiooni linnajuhte ja linnaametnikke treenima ja koolitama.

Tallinna linnavalitsuse arendusdirektori Urmas Hallika sõnul on UNITAR esimene suur rahvusvaheline organisatsioon, mis näeb Eestit doonorriigina, kus võiks hakata edaspidi regulaarselt läbi viima regiooni linnade arengut stimuleerivaid koolitusi ja kogemustevahetust. «Lihtsamalt öeldes hakkavad edaspidi kahel-kolmel korral aastas ümberkaudsete riikide kohalike omavalitsuste esindajad kogunema Tallinnas, et otsida üheskoos paremaid lahendusi säästva linnaruumi, e-valitsemise, majanduse stimuleerimise ja HIVi leviku takistamise küsimustes,» rääkis Hallika.

Ametlikult UNITAR CIFAL Tallinn nime kandev koolituskeskus sai teoks Tallinna linnaametnike mitmeaastase sihikindla lobitöö tulemusena ja võimaldab linnal edaspidi oma edumeelsuse kuvandit naabermaade seas tugevdada.

Linna arendusdirektori hinnangul tegid suure töö koolituskeskuse Tallinna meelitamiseks arengukoostöö raames lektoritena mööda maailma ringi rändavad eestlased, teiste seas linnasekretär Toomas Sepp ja pikaaegne Tartu abilinnapea Hannes Astok. «Just nende initsiatiivil alustatigi paari aasta eest tõsiseid läbirääkimisi koolituskeskuse Tallinna toomiseks,» lisas Hallika.

Esimene koolitusseminar toimus Tallinnas 21.–23. veebruarini ja kandis nime «Säästev linnatransport» (Sustainable Urban Transportation). Ühtekokku osalesid avaseminaril üheksa riigi (Saksamaa, Prantsusmaa, Poola, Soome, Rootsi, Eesti, Leedu, Gruusia ja Ukraina) 20 linna esindajad. Seminari ülesehitus, head ettekandajad ja huvitav kogemustevahetus grupitöö raames tagas kogu ürituse õnnestumise.

Järgmine koolitusüritus toimub juunis, siis on teemaks
«E-valitsus linnajuhtimises» ning ka sellele seminarile on taas oodata vähemalt paarikümne linna esindajaid. Tänavu on kavas viia koostöös ÜRO ekspertidega läbi kokku kolm mitmepäevast koolitusprogrammi. Lisaks teadmiste ja kogemuste omandamisele aitavad need kaasa ka Tallinna tuntuse kasvule.

Seminari lõpetas osalejatele diplomite üleandmine Tallinna raekojas. Diplomid andis üle president Arnold Rüütel, kes alates jaanuarist on ÜRO UNITARi vanemeksperdiks eriülesannetes.

«Kuigi minu töö on seotud rohkem ekspertiisi ja kogemuste edastamisega Kesk- ja Ida-Euroopas, kus püüan kaasa aidata mõningate riikide edasisele demokratiseerumisele ja integreerumisele Euroopasse, saan loodetavasti oma tähelepanekutega olla toeks ka Tallinna CIFALi keskusele, kuhu sõidavad eelseisvatel aastatel õppima ja kogemusi vahetama kohalike omavalitsuste esindajad sadadest linnadest kokku paarikümnest riigist,» ütles Rüütel.

UNITAR CIFAL Tallinna on juba tunnustanud ja oma koostöökäe sirutanud Tallinna linnavalitsus, Tartu linnavalitsus, välisministeerium, majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, keskkonnaministeerium, E-Valitsuse Akadeemia, Balti Linnade Liit, Eesti Linnade Liit, VEOLIA Environnement; Hewlett Packard, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit, Eesti Teaduste Akadeemia, Tallinna Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool ja EBS.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.