"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Algatati uue ringtee rajamine (0)
28. märts 2007

Tallinna volikogu tegi linnavalitsusele ülesandeks koostada kava väikese ringtee rajamiseks Smuuli tee pikendusest kuni Tartu maantee Peetri ristmikuni ning sealt edasi Viljandi ja Pärnu maanteeni, ehitades tunneli Tallinna lennujaama lennuraja alla.

Eelnõu esitanud linnavolikogu esimees Toomas Vitsut märkis, et uute asumite rajamine Tallinna naaberomavalitsustes on pingestanud liiklust linna suubuvatel magistraalteedel. «Eriti puudutab see Tartu maanteed, sest Rae vallas käib hoogne kinnisvaraarendus ning lisaks elamupiirkondade rajamisele areneb seal intensiivselt ka ettevõtlus,» ütles Vitsut.

Ta lisas, et liiklusintensiivsust suurendaks ka bussiterminali ja raudteejaama võimalik rajamine piirkonda, kus teedevõrk on läbilaskevõime ammendanud. «Üha kasvavate liiklusummikute vältimiseks on vaja radikaalsemaid lahendusi, milleks kahtlemata oleks uus ringtee,» sõnas Vitsut.

Ringtee rajamist on toetanud Harju maavalitsus, hinnates seda väga oluliseks ning pidades vajalikuks näha selleks ette trass koostatavas Rae valla üldplaneeringus ja teistes teedevõrgu arengut käsitlevates planeeringutes.

Volikogu otsuse kohaselt peab linnavalitsus alustama läbirääkimisi Rae ja Saku valla ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga tee ehitamiseks vajalike maa-alade reserveerimise ja raha leidmise eesmärgil. Kava ringtee rajamiseks vajalike toimingute kohta peab linnavalitsus volikogule esitama 1. juuniks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.