"Kriisiolukordades on igasugused naljamehed väga nõutud, sest nad aitavad ventiili lahedamaks keerata. Võim, iseäranis autoritaarne, kardab saada välja naerdud."

Hardi Volmer, muusik ja filmimees
Kulu ja prahi põletamine keelatud! (0)
28. märts 2007

Kulu ja prahi põletamine toob füüsilisele isikule kaasa kuni 18 000 krooni ja juriidilisele isikule kuni 50 000 krooni suuruse trahvi.

Põhja-Eesti Päästekeskuse direktori Raik Saarti sõnul andis eelmise aasta põuane kevadsuvi õppetunni, et inimeste teadmised kulupõletamisega kaasnevatest ohtudest ei ole piisavad.  

Päästekeskuse andmeil registreeriti mullu Eestis 250 metsapõlengut ja 4726 maastikupõlengut. Kulutule kustutamisel või sellest alguse saanud tulekahjudes hukkus neli inimest. Harjumaal registreeriti 1053 kulupõlengut.

Keskkonnainspektsioon ja päästeamet korraldavad keelust üleastujate tabamiseks regulaarseid kontrollreide. Vastavalt päästeseadusele võib keelust üle astunud füüsilist isikut oodata kuni 18 000 krooni suurune ning juriidilist isikut kuni 50 000 krooni suurune trahv. Põlengu tekitamise süüdlasel tuleb sellele lisaks tasuda ka tekitatud keskkonnakahju.

Tallinna heakorraeeskiri keelab jäätmeid (prügi) ja kulu põletada. Tallinnas on heakorraeeskirja täitmise kontrollimine munitsipaalpolitsei kohustus. Jäätme- ja prügipõletajaid trahvib munitsipaalpolitsei kuni 6000-kroonise trahviga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.