"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Linnamüüriäärne ala jääb avatuks (0)
28. märts 2007

Linnavalitsus tegi linnavolikogule ettepaneku vahetada täis ehitada plaanitud linnamüüriäärne ala vanalinnas asuva hoone vastu.

Suurtüki 4c asuvad korteriomandid on plaanis vahetada Tallinna linna omandis oleva Vana-Viru 3 hoonestatud kinnistuga. Vana-Viru 3 hoone on koormatud pikaajalise rendilepinguga OÜ Creo Kinnisvara kasuks, 1993. aastal sõlmitud hooldusrendi leping kehtib 99 aastat – aastani 2092.

«Selline mõlemaid osapooli rahuldav lahendus lõpetaks aastaid kestnud vaidluse ning tagaks suure ajaloolise väärtusega linnamüüri äärse ala avaliku kasutuse,» ütles abilinnapea Taavi Aas.

«1997. aastal, kui me selle ala riigilt omandasime, oli meil linnaga ühine eesmärk see väga kehvas seisus ala korda teha,» meenutas AS Restor peadirektor Arsi Kook.
Projekt nägi ette müüriäärse hoonestuse korteriteks rekonstrueerimise. Ent vanade hoonete äärmiselt halb tehniline seisukord tingis nende täieliku demonteerimise. Selle tulemusena avanes nende tagune linnamüür ja tekkis huvi linnamüür avatuks jätta.

Aasa sõnul on olukord, et ala on endiselt korrastamata ja selle tulevik selgusetu, võimalikest kõige hullem. «Nüüd oleme lõpuks probleemile lahenduse leidnud.»

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.