"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Luuakse põliste tallinlaste kogu (0)
28. märts 2007

Vähemalt kolmandat põlve Tallinnas elav ja kodulinna arendamisel kaasa rääkida sooviv linlane saab seda peatselt teha põlistallinlaste kogu kaudu.

Kolmapäeval kogunenud algatusrühm pidas vajalikuks ellu viia Tallinna visioonikonverentsil läinud aasta novembris tehtud ettepaneku kaasata põliseid linnaelanikke senisest rohkem demokraatlikku arutellu linnaarengu küsimuste üle.

Ettepaneku autor Jüri Kuuskemaa rõhutas, et ühendusse on oodatud vähemasti kolmanda põlvkonna tallinlased sõltumata rahvusest, usutunnistusest või parteilisest kuuluvusest.

«Eelduseks on pikaajaline kuulumine linna kogukonda, sellest tulenev kogemus ning kodanikutunne kaasvastutuse näol linna arengu pärast,» loetles Kuuskemaa tingimusi loodava ühenduse liikmeskonnale.

Algatusrühma moodustasid idee autori Jüri Kuuskemaa kõrval linnavolikogu liikmetest mitmenda põlve tallinlased Natalia Vaino ja Peeter Mardna, samuti abilinnapea Kaia Jäppinen ja ettevõtja Jüri Veisserik. Algatust toetanud ja kokkusaamist võõrustanud linnavolikogu esimees Toomas Vitsut avaldas lootust, et kogu ja valitud rahvaesindajate vahel kujuneb tõhus koostöö.

Algatusrühm pidas võimalikuks asutada põlistallinlaste demokraatlik ühendus juba tänavusel Tallinna päeval, 15. mail. Liikmeks astuda soovivatel vähemalt kolmanda põlve Tallinna elanikel palutakse endast teada anda e-posti aadressil norlab@neti.ee või ajj@hot.ee. Soovitav on lisada andmed oma põlvnemise kohta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.