"Kriisiolukordades on igasugused naljamehed väga nõutud, sest nad aitavad ventiili lahedamaks keerata. Võim, iseäranis autoritaarne, kardab saada välja naerdud."

Hardi Volmer, muusik ja filmimees
Pensionäri toetusraha suureneb (0)
28. märts 2007

Senise 700 krooni asemel saavad Tallinna eakad elanikud tuleval aastal 150 krooni võrra suurema hinnatõusuhüvitise ning aasta hiljem suureneb toetus 1000 kroonile.

Linnavolikogu esimees Toomas Vitsut põhjendas enda esitatud eelnõu väljaminekute kasvuga hindade pideva tõusu tõttu. «Oma elutöö teinud eakate inimeste kulutused ravimitele, toidule ja eluasemele üha suurenevad ning see paneb nad sageli väljapääsmatusse olukorda,» ütles Vitsut. «Linna jätkuv tugi on neile tähtis, sest aitab lahendada hinnatõusu survest tulenevaid probleeme.»

Volikogu tegi linnavalitsusele ülesandeks leida eelarves raha, et maksta pensionäridele hinnatõusu kompensatsiooni alates 2008. aastast 850 krooni ja 2009. aastast 1000 krooni. Tänavu on kõnealuse hüvitise maksmiseks 91 430 pensionärile linnaeelarves 64 miljonit krooni. 150 krooni lisamine toetussummale nõuab lisaks 14 miljonit krooni.

Toetuse saamise tingimuseks on eelnõu kohaselt see, et toetuse saaja elukohana oleks märgitud rahvastikuregistrisse Tallinna linn ja toetuse saaja oleks kantud riiklikku pensionikindlustuse registrisse.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.